Sari la conținut

Cheile Rasnoavei la bungee-jumping


cnairda
 Share

Postări Recomandate

Prima saritura nu o sa fie cine stie ce...O sa mai vrei inca o data.Dupa ce sari de cateva ori o sa simti chestii...Ideea este sa nu sari incordat.Cand incepe sa se intinda coarda trebuie sa-ti pui mainile pe ceafa si genunchii la gura.Iti spun asta pt ca asta este cel mai mare risc.Cand ”te arunca inapoi” daca nu ai experienta corda ti se poate infasura in jurul gatului.Sunt foarte rare cazurile,dar se poate intampla.In rest nu sunt riscuri Nea Mihai e profi si gagica care este langa el.Cand am sarit acum cativa ani prima oara de la Vidraru si l-am vazut ca a venit cu un break amarat,nu prea am avut incredere.Dar iti garantez 100% ca nu ai ce sa patesti.Pretul este mic.Oricum sportul asta nu este pt oricine.Nu ma refer ca trebuie sa ai bani sa sari.Trebuie sa simti ca vrei sa faci chestia asta.Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Prima saritura nu o sa fie cine stie ce...O sa mai vrei inca o data.

 

:ok: asa e, am sarit ieri in herastrau de la ~50m si nu stiu cum sa descriu cat de misto e :). cre ca am facut bine ca am inceput cu asta mai mica si nu m-am dus din prima la rasnoave, nu stiu...cert e ca o sa urmeze si alte sarituri. pretul e 120 lei, am inteles ca exista si niste vouchere de 80 parca.

 

nu ma pricep la descrieri :) e un amestec tare de 'mi s-a urcat stomacu in gat', 'mi-e frica' si 'mai vreau'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...