Sari la conținut

caut fost prorietar motocicletă


thegerman
 Share

Postări Recomandate

salut,

in anul 2008, prin august, am cumpărat din PloieÂşti IJ-ul din imagine, un jupiter 3, pe care l-am luat de la cineva din oraÂş. treaba e că cine mi-a dat moto nu a avut sa-mi dea cartea de identitate, aceasta fiind la proprietarul ei, in Bucuresti dar mi-a dat certificatul de inmatriculare Am vb la telefon cu el (DragoÂş), acum am pierdut numarul de telefon, Âşi urma să ne întălnim pentru ca să imi predea Âşi cartea.

Buuun. Motocicleta era cat de cat bună, am revopsit-o la mine la depou (Adjud), inlocuit cablaje electrice, am montat aprindere cu doi senzori gotronic, mici modificări. avand ITP valabil pîna in anul 2009 in iulie, am mers cu ea o vreme, dar nu m-a încantat prea tare, avand probleme la motor, consum măricel Âşi destul de greu de manevrat.

Acum motocicleta este la tzara la parinți, piesă de muzeu si donator de organe (genti/ alternator Âşi alte marunțiÂşuri) pentru Planeta 5 cu care circul in prezent. am începu să caut piese să o reintregesc macar asa de expozitie, dar vreau sa dau Âşi de proprietarul ei, pentru cartea de identitate, asta dacă nu cumva a radiat0 sau altceva.

deci ij jupiter 3, din 1973 nr de înmatriclare B-90-EIN caut proprietarul pentru cartea de identitate , cine stie poate candva am să o readuc la viatza.

Mulumesc.

post-28232-0-23120000-1340189394_thumb.jpg

Editat de thegerman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm... sa fie fostul IJ al lui Mielu?

 

... care a fost apoi al lui Stephon?

 

Oi mai avea memorie buna? :crack: :crack: :scratch:

Editat de Lupu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...