Sari la conținut

DNEPR MT CU ATAS , 750 EURO


lidi_moto
 Share

Postări Recomandate

vad ca nu mai este anuntul,asa ca mai pun o data.dnepr an 1992,acte in regula,itp iunie 2014,in stare buna,baterie noua,cutie viteze 4+marsarier.pret 750euro.tel:0762 679 952

 

valabil

 

este in continuare

 

valabil

post-66271-0-16082500-1341512759_thumb.jpg

post-66271-0-97568900-1341512778_thumb.jpg

post-66271-0-60191300-1341512804_thumb.jpg

post-66271-0-53015000-1341512828_thumb.jpg

post-66271-0-27588800-1341512852_thumb.jpg

post-66271-0-25159500-1341512870_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

rolleyes.gifmultumesc de oferta,dar imi trebuiesc banii.spor la vanzare,cred ca e o motocicleta f.economicoasa

stau si ma gandesc de ce nu s a vanduc inca niprul asta?pt ca celalant se lupta lumea pt el mai ca nu isi dadeau in cap care sa il ia.dpdv estetic arata foarte bine,tehnic nu stiu ca nu i am auzit glasul.dar totusi de ce nu se vinde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stau si ma gandesc de ce nu s a vanduc inca niprul asta?pt ca celalant se lupta lumea pt el mai ca nu isi dadeau in cap care sa il ia.dpdv estetic arata foarte bine,tehnic nu stiu ca nu i am auzit glasul.dar totusi de ce nu se vinde?

 

 

care celalalt ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-a trebuit cuiva! Care cauta de prin ianuarie-februarie ceva cu atas :))) Se va da si asta cand i-o trebui cuiva! Al meu ce l-am luat de la LIDI mere si-acu binemersi, Am schimbat la el fisele, condensatorul, uleiurile, si-un bec de far! In rest...benzina in amestec cu ulei de 2T si viteza maxima 65-70 pe depasiri!Il folosesc aproape zilnic/saptamanal (depinde de programul serviciului) curse de 20-25km plus iesiri de week-end. Daca tehnic e la fel cu a meu,RECOMAND cu multa caldura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil!!! Mergeti voi fara ulei la nipru ,eu nu merg! Ulei de de 2T da! Amestec 25ml la 5litri! Benzina de 95 e prea puternica pentru pistoanele Dneprei, cartea ei cere benzina inferioara fata de ce este acum pe piata. Mai poate fi amestecata si cu motorina, dar mi se pare mai rentabil uleiu: Cost-beneficii are un raport mai bun!!

 

 

PS Nu inventez eu roata! Scrie despre asta si pe Sinteza Dnepr

PPS Acum vin de la plimbarica, apropo nu scoate de loc fum, nu se ineaca, acum ca i-am reglat carburatoarele merge la relanti si intr-un piston cu benzina amestecata. Rau nu-i poate face! Cel mult bujii un pic mai murdare...dar eu consider ca beneficiile sunt pe masura!

 

ON TOPIC-

Plusuri fata de "sora geamana" de la mine si care se vad si optic:

Toba originala

Rotile sunt intarite cu spite mai groase (mi-as fi dorit si eu :unsure: )

 

Recomand!!! :moto: Nu numai motocicleta ca nici eu nu am auzit-o, Dar recomand mai ales omul! Cumsecade, te ajuta daca ai probleme si nu te pricepi dupa ce o cumperi (merci ptr toate ponturile, Lidi) Spor la vanzare!

Editat de Adolf118
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uleiul 2T in motor de 6.5:1 ridica artificial compresia un pic, tocmai fiindca se gaseste benzina de CO mai ridicata. Ca si putere calorica, cresterea de CO se face cu adaos de etanol, deci scade puterea benzinei, creste doar randamentul motoarelor noi cu compresii ridicate care o valorifica. Cresc si noxele asociate unei arderi mai comprimate.

 

Scrie in manualul de Simson, valabil si la Nipru probabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasati oameni buni chestia cu uleiul in benzina si cu cifra octanica ca nu o sa o scoateti la capat nici la vara urmatoare.Sfatul meu ii sa il lasa ti pe lidi sa isi vanda nipra si nu sa ii "poluati"topicul cu fel de fel de bizbizuri chimice.Daca vreti sa ajuta ti cu ceva ajutati l pe lidi sa vanda nipru.Pe mine ma mira faptul ca nu sa vandut si de ce nu stiu.Asta ii parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e simplu de ce nu s-a vandut: au ramas putini pasionati de motoare de genul asta. si din cei care au ramas multi n-au bani ca altfel isi luau ceva japoneza ca motor princupal si unul de genul asta pentru deistractie/pasiunea de a restaura/etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca eu sunt unul dintre astia, am o japoneza si de vreo 2 ani cochetez cu ideea de a-mi lua si ceva cu atas.

Asa ca in maxim 2 saptamani imi voi lua o Nipra reconditionata de dannyoldmoto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca ti-o iau eu pina la urma...Am inceput strinsul de bani,m-am angajat...ma opresc la 750 euro sau mai lasi ceva la pret?

ba lasa vrajeala ca nu tine.daca esti in teresat de fier pune mana si suna l pe lidi daca nu nu mai posta aiurea ca nu ii frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

bun asa.baietii vinde mocichetili cu o mie si,iar la mine ca daca mai lasi,ca sa vezi ca rata impunge,patineaza si n-ajunge.bravo lor,stiu sa-si aprecieze marfa si probabil si munca

 

valabil in continuare.daca oi avea timp,duminica o duc la preot sa-i deschida cartea.tre s-o dau cu achiazma,s-o scuip intre far si bord de deochi.sau,cat o mai fi vremea buna,pana s-o da,ma apuc sa fac vreo 2-3 curse de italia,loc de pachete e grupa mare.io si cu nea bach ce ne mai chinuim cu vanzarili

 

astept propuneri de schimb si cu o masina numai inmatriculate ro.astept poze si detalii la: lidi_moto@!yahoo.com situatia actelor,capacitate cilindrica,(exclus peste 2000cc benzina,)bucsaraie,directie....caut o masina pt.uz normal, 4 usi,consum decent,cu alte cuvinte sa tina cu saracu. neaparat poze si detalii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...