Sari la conținut

Ceva efecte


Vizitator VULPOIU
 Share

Postări Recomandate

Vizitator VULPOIU

S-au găsit niÂşte minuni,

le identificați voi Âşi pentru fiecare reper în parte, există poze detaliate, Cereți prețuri

Se află în TimiÂşoara

 

 

15072012025.th.jpg 15072012022.th.jpg 15072012021.th.jpg 14072012020.th.jpg 14072012019.th.jpg 14072012017.th.jpg 14072012010.th.jpg 15072012032.th.jpg

 

Nu vreți nimic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc ca nu am facut armata(cand mi-au trimis ordinul de incorporare eram in VietNam) dar ce sunt dispozitivele de la 3 si 7?

3 este un bistabil cu 2 LED-uri rosi, clipeau alternativ cu cadenta nu foarte mare, dar la ce folosea?

7 nu imi dau seama, par a fi ceva capete de ghid de unda de la ceva radare, dar nu cred ca sunt, prea high-tech printre restul. Deci ce sunt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 este ceva lanterna cu care se "bate" codul morse (cred); 7 sunt ceva recipiente pentru uleiuri de sters arma "din dotare".

Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator VULPOIU
la 3 e o lanterna folosita probabil la pregatirea pentru tragere. daca te uiti atent e o tinta, care este lșuminata jos la baza sau la piept in functie de cum e intrerupatorul

Cristi Vicol: iar la 7 sunt bidonasele de ulei pe care nu le-ai pus bine

 

reperul 5: Masca romaneasca contra gazelor Model 85 cu furtun pentru lichide in stare foarte buna. Se regleaza pe orice cap si etanseaza pe margini, camp vizual 80%, lentilele nu se aburesc gratie sistemului de ventilatie

Pret: 45 RON impreuna cu sacul portmasca

 

reperul 6: plosca romaneasca completa in stare buna 40 Ron

(bidon aluminiu cu impaslire de termoizolare+pahar+carabiniera)

 

reperul 7: sticlute de ulei simple sau duble ulei si lichid alcalin de curatat din kiturile armelor: pusca Mosin Nagant (model 1,2 si 3), Carabina semiauto SKS, pistol-mitraliera sistem Kalashnikov (model 2 si 3). De fabricatie romaneasca Cugir sau sovietica. 20 lei /buc

 

reperul 8: Casca militara 120

 

Prețurile sunt negociabile

se află în TimiÂşoara

se trimite Âşi prin poÂştă/curier

 

Nimic ?

Editat de VULPOIU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...