Sari la conținut

Accident Piata Romana


Pride
 Share

Postări Recomandate

Nu e necesara factura decat pentru rambursarea sumei cu TVA . Fara factura vei primi contravaloarea fara tva.

Eu mi-am schimbat cam tot echipamentul prin generali. Daca poti gasi si factura ar fi super. Sa te gandesti bine daca vrei sa repari motorul. In functie de vechimea motorului este si suma la care este evaluat. Daca depasesti 80% (parca) iti da dauna totala. Daca o sa ti-o dea dauna totala fie o sa-ti ofere o suma din care o sa-ti scada valoarea epavei fie o sa te despagubeasca cu suma rezultata din calculul cu coeficientul de uzura de pe site-ul CSA.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto nu are daune la cadru sau motor cel putin din ce am vazut atunci dar sunt convins ca nu poate intra la dauna totala pentru niste carene, oglinzi, manete si alte chestii asemanatoare. Asta una, alta ar fi despagubirea noastra pentru vatamare corporala din culpa soferului, care este iar un mister in masura in care vad ca toti merg pe sistemul "mergi pe picioare, n-ai nimic". Inclusiv doctorii de la camera de garda ortopedie din floreasca care m-au trimis acasa doua zile la rand, eu avand trimitere pentru investigatii genunchi stang de la INML (pe care refuzau cu nesimtire sa o onoreze) pe motiv ca: 1. Cei de la INML sunt smecheri; 2. Pai tu mergi pe picioare doua zile si acum vi la noi ca te doare genunchiul; 3. Te-am examinat in ziua accidentului (lucru care este minciuna, nu au facut decat sa ma curete cu apa si rivanol la genunchi ori examinarea presupune un sir de analize paraclinice). A trebuit sa vin cu tupeu ieri sa ma cert cu 3 doctori deodata sa le spun sa isi faca meseria si sa nu isi mai bata joc de pacienti ca sa vina al patrulea doctor sa ma examineze si sa completeze fisa celor de la INML.

Ca fapt divers sa stiti cu cine aveti de-a face acolo, m-am certat tot ieri si cu o alta doctorita care sustinea ca ma da in judecata! ca am inregistrato, eu primind un mesaj pe telefonul mobil care il aveam in mana si era pe silentios...

Editat de Pride
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...