Sari la conținut

GSR 600


vik_t
 Share

Postări Recomandate

Salut, sunt Victor, si de 4 ani stau in Cluj. Vara asta mi-am luat A-ul, avand in prealabil vreo 5 ani de B. Am cautat mult si bine motoare pe net; Vroiam un naked, iar initial ma uitam dupa hornet-uri de prin 2005-2006, dar apoi am descoperit un GSR din 2009 pe care l-am si cumparat.

 

In aprox o luna jumate am facut vreo 800km, majoritatea in oras.. Mi se pare un motor f usor de condus prin oras, iar in afara, ca pe orice naked, te bate destul de bine vantul :P Oricum, prima tura pe care am facut-o cu el a fost la 11 dimineata, cand am luat-o de la magazin... am ajuns la servici cu ea si am fumat 3 tigari una dupa alta, pt ca nu am mai fost cu motoru prin trafic, nu eram obisnuit cu el :P

 

Incidente n-am avut, cu exceptia unor vecini carora nu le placea prea mult culoarea neagra a motorului, asa mi-au tras o vopsea galbena de toata frumusetea pe el.. noroc ca am ajuns in vreo jumatate de ora dupa eveniment si nu se intarise inca, putand-o sterge rezonabil de bine.

 

Am atasat si poze cu ea.

 

Ma bucur ca am intrat in clubul motociclistilor.. Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este o super motocicleta, foarte buna. Punei un parbriz puig sau ceva pt vant. si iti trebuie o casca buna

In rest este super misto motoreta, sa te ti de ia cu revizia la timp sa no lasi ca nu te lasa nici ea :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi! Da, clar, am grija de ea, fac la timp totul, nu i problema :)

 

Sa inteleg ca nu e chiar ce trebuie casca?

 

Recomand o casca peste 200 euro + parbriz. te ajuta enorm. si pe autostrada poti merge lejer cu 130, fara ele nu prea.

 

Observ k3 . cred ca este ok.

Editat de MassimoWest
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari foarte frumoasa, identica cu fostul meu motor cand l-am cumparat. Recomand parbriz MRA, arata misto, material foarte bun si isi face treaba foarte bine. Parbriz + suporti 100E. Asfalt uscat!

Editat de Legnakrad.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...