Sari la conținut

Enduro Clasic - Hard Enduro - Extrem Enduro


Postări Recomandate

Vad ca la orice topic al unei curse lumea o da in discutii vis a vis de dificultatea traseului, cum ar trebui sa fie, ca de ce-i greu sau usor si toate astea nu neaparat raportate la cursa respectiva ci asa in general... lucruri care nu au nici o legatura cu topicul in sine. Asa ca toti cei care doresc sa polemizeze pe aceasta tema sunt rugati sa o faca aici.

Revin si eu cu parerile mele dupa cursa de la piatra ca sa am mai mult timp de povesti.

 

Stefan

Editat de stefan_bz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca la orice topic al unei curse lumea o da in discutii vis a vis de dificultatea traseului, cum ar trebui sa fie, ca de ce-i greu sau usor si toate astea nu neaparat raportate la cursa respectiva ci asa in general... lucruri care nu au nici o legatura cu topicul in sine. Asa ca toti cei care doresc sa polemizeze pe aceasta tema sunt rugati sa o faca aici.

Revin si eu cu parerile mele dupa cursa de la piatra ca sa am mai mult timp de povesti.

 

Stefan

treaba este cat se poate de simpla,enduro clasic:actualul campionat national de enduro vezi cursele din CN

 

hard enduro :trasee cu grad sporit de dificultate unde tehnica si motorul bun sunt de baza,( se va merge

de la anul pe 3 categorii pentru a permite si hobby-tilor sa guste din adrenalina curselor)vezi cursele

Panorama,EMD,HEPN,REGIMENT 13,HECS,Romaniacs,Baia Mare, etc..

 

extrem enduro:trasee cu grad mare de dificultate,unde se merge pe o singura clasa facuta :profi vezi curse in genul

Piscul Negru,Bisoca etc..unde daca nu stii si nu ai cu ce te duci doar la poze si sprit.

De aici astept si parerile altor colegi de sport..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...