Sari la conținut

Novice


sdu
 Share

Postări Recomandate

salutare natiune. nu de curand m-am apucat de categoria A, dat fiind faptul ca imi doream de mult timp dar nu s-a putut mai devreme. vreau recomandari pt o motocicleta, de 125 cmc, in 2 sau 4 timpi, ceva cu care sa ma pot deplasa in fiecare zi. astept pareribigstar.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare natiune. nu de curand m-am apucat de categoria A, dat fiind faptul ca imi doream de mult timp dar nu s-a putut mai devreme. vreau recomandari pt o motocicleta, de 125 cmc, in 2 sau 4 timpi, ceva cu care sa ma pot deplasa in fiecare zi. astept pareribigstar.gif

Orice in 4 timpi. Depide ce vrei , ce inaltime ai... sunt multe 125uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?/topic/682682-vand-husqvarna-wr-125-sm/ e perfecta pt tine!

salutare natiune. nu de curand m-am apucat de categoria A, dat fiind faptul ca imi doream de mult timp dar nu s-a putut mai devreme. vreau recomandari pt o motocicleta, de 125 cmc, in 2 sau 4 timpi, ceva cu care sa ma pot deplasa in fiecare zi. astept pareribigstar.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am vazut cat s-a raspuns la topicul meu. vreau o motocicleta de preferat in 4 timpi, care sa ma faca cu capul de la "bazait"biggrinbounce2.gif. apoi, as prefera o supersportiva, dar si un super moto. ca sa va pot ajuta, am 1.87 inaltime si aproximativ 70 de kg...atat aveam in vara cand m-am cantarit ultima oara. cat despre scoala, e o singura motocicleta, o honda mx 125 2t, care, trage, dar nu prea ma incanta ca sa zic ca as cauta una asemanatoare. momentan nici nu am suficienti bani, dar am zis sa vad parerile voastre, dat fiind faptul ca vine iarna si preturile scad. asfalt uscat.beer.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am vazut cat s-a raspuns la topicul meu. vreau o motocicleta de preferat in 4 timpi, care sa ma faca cu capul de la "bazait"biggrinbounce2.gif. apoi, as prefera o supersportiva, dar si un super moto. ca sa va pot ajuta, am 1.87 inaltime si aproximativ 70 de kg...atat aveam in vara cand m-am cantarit ultima oara. cat despre scoala, e o singura motocicleta, o honda mx 125 2t, care, trage, dar nu prea ma incanta ca sa zic ca as cauta una asemanatoare. momentan nici nu am suficienti bani, dar am zis sa vad parerile voastre, dat fiind faptul ca vine iarna si preturile scad. asfalt uscat.beer.gif

cu yzf-ul nu o sa ai probleme cu inaltimea.. am avut yzf si pot sa ti-o recomand din toata inima, lam avut 13k km fara nici o problema(am si cazut e foarte rezistenta xD)consumul este foarte bun de 2-3% , dar totusi daca as da timpul inapoi ba ca as alege un supermoto chiar daca merg sub 100( eu fiind mai cu stuntul, imi place wheelie, stoppie, sariturile etc)cea ce cu yzf-u nu prea imi permiteam acum depinde de tine ce te bucura pe tine si ce vrei sa faci pe viitor, bafta:) :cheers:

Editat de Nate4u
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am avut ocazia sa ma dau pe alte motociclete inafara de acea honda. as vrea sa ma dau si tare dar sa ma si distrez in acelasi timp. acum vei zice ca supermoto e distractiv, de accord. acum am si eu mici fixatii cum ar fii: furca intoarsa si bascula dubla(sau o forma mai aparte, nu dreapta)headscratch.gif...si eventual, dar nu tin mortis, sa aiba potential pt eventuale modificari estetice, spre exemplu honda nsr cu codita de rr.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am avut ocazia sa ma dau pe alte motociclete inafara de acea honda. as vrea sa ma dau si tare dar sa ma si distrez in acelasi timp. acum vei zice ca supermoto e distractiv, de accord. acum am si eu mici fixatii cum ar fii: furca intoarsa si bascula dubla(sau o forma mai aparte, nu dreapta)headscratch.gif...si eventual, dar nu tin mortis, sa aiba potential pt eventuale modificari estetice, spre exemplu honda nsr cu codita de rr.

rar o sa gasesti modificarile alea, va trebui sa le faci tu, si trebuie sa stii ca nu o sa iti mai scoti bani investiti niciodata,si intrun an 2 o sa te plictisesti de 125 si o sa vrei mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce modificari te referi, la cele estetice sau mecanice?:D cele estetice, da stiu, sunt constient ca nu am sa-mi scot banii daca o voi vinde, dar macar sa ma simt eu bine si sa ma mandresc cu ceva unic:Dbanana.gif

Hyosung GTR 125

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hyosung GTR 125

da si nu. poate modelul comet.

 

ca venii vorba de hyosung comet care este model naked, mi-am amintit ca mai devreme, am vazut in oras o yamaha fz6. are cineva idee daca exista acest model dar cu motor de 125 cmc?

 

E o domnisoara care vinde un kymco quannon de 125 la un pret bun http://www.motocicli...co-quannon-125/

Are km putini si niste defecte optice :)

hmm, abstraaaaact:D arata bine. am sa tin cont de anuntul asta:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da si nu. poate modelul comet.

 

ca venii vorba de hyosung comet care este model naked, mi-am amintit ca mai devreme, am vazut in oras o yamaha fz6. are cineva idee daca exista acest model dar cu motor de 125 cmc?

 

 

hmm, abstraaaaact:D arata bine. am sa tin cont de anuntul asta:D

Doar Yamaha YBR 125

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

damn god, arata precum first bike formulaangryfire.gif nici nu ma gandesc...pana acum ar fii bataie intre hyosung si kimco...alte idei/prpuneri?biggrinbounce2.gif

Invers, formula e facuta dupa YBR, dar ca fiabilitate e diferenta mare. De varadero 125 ce zici ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Invers, formula e facuta dupa YBR, dar ca fiabilitate e diferenta mare. De varadero 125 ce zici ?

pretty nice:X

 

acum cateva minute, vorbeam cu un motociclist si imi spune ca sora lui are o cagiva mito. ce parere aveti despre aceasta motocicleta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretty nice:X

 

acum cateva minute, vorbeam cu un motociclist si imi spune ca sora lui are o cagiva mito. ce parere aveti despre aceasta motocicleta?

Am auzit un caz acum vro 2 ani nush daca e adevarat, un tip a venit de la constanta pe autostrada 130-150-blana si cica a avut consum 11%. Ca fiabilitate, e 2 timpi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretty nice:X

 

acum cateva minute, vorbeam cu un motociclist si imi spune ca sora lui are o cagiva mito. ce parere aveti despre aceasta motocicleta?

iati orice atata timp cat e in 4t asta e parerea mea cam toate in 4t sunt bune si merg fara probleme sau surprize

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iati orice atata timp cat e in 4t asta e parerea mea cam toate in 4t sunt bune si merg fara probleme sau surprize

Si 2T merge bine, daca ai unu in mintile lui, dar te rupe la intretinere ( consum + ulei+ ulei in cutie )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, daca il lasi stock cum iese din fabrica sunt care se tin bine, dar daca incepi sa bijuteresti la ea, nu mai termini..

Rsul meu era stock stock si a mers brici cat l-am avut eu, dar per total R125 mi-a placut de N ori mai mult , numai sentimentu' care il ai cand bagi 12 litrii si mergi 500 de km face tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oo da , imi e dor de consumul ala:))

cat ai la 750 ? Am auzit ca are consum mai bun ca 600 eu la al meu aveam 6 afara 8 in oras. Acum la er6f am 5-5,5 in oras si sub 4 afara la mers 100-120

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...