Sari la conținut

Hoinar


cosmynel19
 Share

Postări Recomandate

salut de 2 zile mi.am luat un hoinar si azi mi sa intamplat de cateva ori ca dupa ce o scot din a 5 se tureaza singura ..ma gandesc ca trage aer pe undeva am vericicat carburatorul si cablul de acceleratie .. in relanti merge ceas nu imi pot da seama de la ce poate fi ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate iti ramane cablu de acceleratie blocat undeva verifica , vezi carburatorul e strans bine , numa la a 5 viteza ai problema asta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate iti ramane cablu de acceleratie blocat undeva verifica , vezi carburatorul e strans bine , numa la a 5 viteza ai problema asta ?

da cand o scot din a 5 .. dar nu mereu cateodata ..mie frica sa nu fie semeringurile ca trebui motoruu desfacut ... sau fro metoda ptr semeringuri fara sa desfac motoru ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da cand o scot din a 5 .. dar nu mereu cateodata ..mie frica sa nu fie semeringurile ca trebui motoruu desfacut ... sau fro metoda ptr semeringuri fara sa desfac motoru ??

Problema nu este de la aer fals (ar face mereu asa) Sigur blocarea mecanism acceleratie (comanda ghidon,cablul pe care nu stiu cum l-ai varificat,sau pistonasul din carburator care daca este uzat este posibil sa incline si sa se blocheze). Cat despre simeringuri, se poate schimba ,fara sa desfaci motorul, doar cel de pe partea cu aprinderea(se distruge cu grija cel vechi).Acesta poate sa dea simptome de aer fals. Celalalt ,cand se uzeaza , trage ulei din cutie.(ancraseaza bujia,scoate fum etc), iar pentru schimbarea lui este necesara demontarea motorului.

Editat de pescarul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...