Sari la conținut

radiator belit!


Postări Recomandate

rodiatorul este sudat in acest moment.cauza :

antigelul prost (adica din ala ROZ fara silicat) din comert!recomandarea meseriasului este urmatoarea "foloseste antigel HEPU si pb legate de instalatia de racire vor deveni amintiri" :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Black, daca vrei sa iei antigel Hepu G12 roz la pret bun, este pe Soseaua Antiaeriana o strada numita Str. Crizantemelor (parca) si sunt multe magazine cu specific auto, au acolo nediluat in flacon de 1,5 L, 27 de lei. Pe net am gasit si la 50 de lei.

am luat de linga Santiago.e un magazin de profil linga atelier .30ron 1.5l nediluat.montat radiatorul si nu mai curge ,deci se poate inchide topicul de gramatica.

multumesc celor care au dorit sa ma ajute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine mai este interesat, cautati pe net "RAAL" (RAdiatorALuminiu). Caz: radiator facut dupa colt, reconstruit folosind capacele laterale si profilele superioare si inferioare,dupa ce s-au indreptat (pentru prinderi), "fagurii" inlocuiti. Rezultat: radiator ca si nou, garantie, cost 400 lei + transport (nesemnificativ). Firma este din Bistrita Nasaud cu filiala in Timisoara. Stia ceva Serban.S



Sfat: folositi antigel pentru radiatoare de aluminiu daca stiti ca aveti d'astea. Nu mai folositi orice antigel. Culoare nu are importanta atata timp cat este "pentru radiatoare de aluminiu". Eu folosesc albastru, de exemplu. In nici un caz sa nu folositi apa chioara (in timpul verii), decat in mod exceptional si pentru scurt timp, altfel distrugeti pompa de apa.

Hai cu caldurica, vara este inca departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...