Sari la conținut

suzuki tl 1000 s


nokiaccr
 Share

Postări Recomandate

astazi dupe ce am facut o revizie completa franelor cu schimbat lichidul de frana curatat pistonase aerisit... stand foarte aproape de jante mi sa-u parut ca arata foarte urat si ar necesita o vopsire ...aveam de mult in proiect sa polisez buza jantelor asa ca am trecut la treaba ...iata



maine voi da si steluta cu culoarea alba ...si revin cu poze

post-72867-0-10017000-1365273070_thumb.jpg

post-72867-0-62080100-1365273076_thumb.jpg

post-72867-0-23558500-1365273083_thumb.jpg

post-72867-0-17646900-1365273089_thumb.jpg

post-72867-0-09714300-1365273096_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 90
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mare parte din probleme le-am rezolvat ...

ia cu poot, poon etc se rezolva si astea doar trebuie sa fiu mai atent ...multumesc oricum pentru atras atentia, repetitia e mama invataturii doar ....

Tu n-ai o problema doar cu folosirea lui "u" in cazurile de mai sus, tu ai in problema cu intreaga gramatica.

Uneori mi-e rusine ca sunt roman, cand vad cum va bateti joc de limba romana cativa dintre voi.

 

Tradus:

 

Tu na-i o problema doar coo colosirea lui "u" in cazurile de mai soos, tu ai o problema cu intreaga gramatica.

Uneori m-ie rusine ca sunt roman, ca cand vad coom va bateti joc de limba romana cativa dintre voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e bine ca sunt altii sarcastici si stau cu dexul in mana de ce nu te-ai angajat moderator prietene ...daca tot esti asa de subiectiv e un forum nu emisiunea lui Pruteanu aici ne prezentam motoarele pasiunea care ne uneste nu ne verificam cat de corect scriem romaneste ...daca stai toata ziua in pat e normal sa iti vina pe stangu cum scriu altii dar unii din noi mai si muncesc si printre putinele clipe libere pe care le au posteaza ce au mai facut pe la motociclete si sfaturi pentru altii asa ca trage te rog singur concluzia ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi, te-ai straduit sa scrii corect ca te-am ranit la orgoliu, nu te-ai mai (cuvant urat) pe limba romana.

Faptul ca iti prezinti tu motoreta aici nu inseamna ca trebuie sa fii si agramat.

Dar daca ai o varsta peste 40 ani si esti in lumea calculatoarelor/internet de curand, atunci imi cer scuze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e bine ca sunt altii sarcastici si stau cu dexul in mana de ce nu te-ai angajat moderator prietene ...daca tot esti asa de subiectiv e un forum nu emisiunea lui Pruteanu aici ne prezentam motoarele pasiunea care ne uneste nu ne verificam cat de corect scriem romaneste ...daca stai toata ziua in pat e normal sa iti vina pe stangu cum scriu altii dar unii din noi mai si muncesc si printre putinele clipe libere pe care le au posteaza ce au mai facut pe la motociclete si sfaturi pentru altii asa ca trage te rog singur concluzia ...

 

Sa nu crezi ca-ti zice cineva din ingamfare sa scrii corect, pur si simplu ai un limbaj scris greu de inteles de majoritatea cititorilor.

Spor la restaurat, sunt sigur sa satisfactia va fi pe masura muncii depuse!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

dupa ore multe de munca si un mic accident de munca am incheiat operatiunea arata cam asa...prietenii mei spuneam ca nu va da contrast alb cu aspectul de aluminiu polisat ,mie mi se pare ca arata intr-un mare fel ...

post-72867-0-88088000-1366435969_thumb.jpg

post-72867-0-34411000-1366435970_thumb.jpg

post-72867-0-20601800-1366435991_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata bine trotineta! Am o intrebare legata de jante: cum le-ai polishat? Le-ai pus pe ceva sa le invarti sau manual cu smirghel (din ce in ce mai fin, polish la sfarsit, stiu procedura).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

fiind topicul meu mam gandit sa mai povestesc ceva despre motocicleta mea pe 01 noiembrie a schimbat un tir banda si nu ma vazut eu eram pe banda 1 el pe banda 2 din toatea astea motocicleta a iesit cam sifonata ,crene stanga dreapta ,far,bord, telescop antivoblaj,scarita sparta stanga (cea cu schimbatorul),oglinda stanga,toba stanga...adika arata asa :

post-72867-0-21762900-1387176747_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum mi-am procurat eu niste piese a mai adus si mos nicolae cate ceva,ca in baza asigurarii (euroins) niste oameni de nu va spun ;au facut ei cercetari despre producerea accidentului si au constatat ca asiguratorul lor nu e vinovat ,asa ca pe banii mei .



si ar mai urma ca upgrade asta :

pun poza poate mai vrea cineva burtica pentru vreo motocicleta au pentru multe modele ,poate zilele astea o pun viste poze cu daune tre sa iau patura de pe ea si sa ii fac poze



nup tre sa ii dau in judecata ,ideea e ca in instanta eu ar trebui sa cer vreo 12ooo ron ceea ce inseamna vreo 700 taxa timbru judiciar bani pe care prefer sa ii bag in motocicleta avand in vedere faptul documentul in care si-a recunoscut vina (constatul amiabil) nu este document pe care instanta il ia in calcul ,ma lipsesc deasta cel mai bine chemata politia nu trebuie sa ne fie mila de permisul celui care ne loveste ca uite ce patim ...

 

am facut constatul amiabil toata treaba buna ,mi-au cerut deviz de la un service moto si le-am adus de la ivas reprezentanta suzuki de la galati ,deviz din care reesea ca motocicleta mea costa 26800 roni ca sa o repare ;cand au vazut cei de la euroins suma mi-au pus in mana o hartiuta prin care imi aduceau la cunostiinta ca asigurarea isi rezerva dreptul de a face cercetari despre producera accidentului ,dupa o luna si o saptamana ma anuntau ca dosarul este respins din cauza ca responsabil de producerea accidentului este conducatorul motocicletei este vinovat conform articolului 54 alin 1 din oug 194/2002 care spune ca trebuie sa te asiguri la depasire ceea ce mi se pare o balarie eram pe acelasi sens de mers pe benzi diferite

post-72867-0-68974600-1387177419_thumb.jpg

post-72867-0-07490600-1387177425_thumb.jpg

post-72867-0-51698600-1387177430_thumb.jpg

post-72867-0-84207200-1387177435_thumb.jpg

post-72867-0-38346800-1387177441_thumb.jpg

post-72867-0-94002300-1387177446_thumb.jpg

post-72867-0-76697400-1387177812_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

deci eu nu sunt un om rau,dar parerea mea clara si ferma este ca de fiecare data cand un jeg din asta ne provoaca daune materiale, trebuie fu.tut la maxim

 

nici o mila, nici o frica, nimic. nu ma intereseaza ca are 10 copii acasa si ca nevasta-sa e gravida iar si ca-si pierde jobul de sofer.

 

ma doare fix in pwla. de ce dracu tot tre sa platesti tu din cauza unui dobitoc? cireasa de pe tort, de ce dracu platim asigurare ? ca sa vina niste dobitoci cu 8 clase sa ne scoata pe noi vinovati? dobitoci care nu inteleg nici dinamica pisatului in buda, dar nu dinamica unui accident...multi dintre aia care fac expetiza pwlii cred ca n au nici permis..

 

deci efectiv ma ia cu spume la gura cand vad faze din astea...

 

trebuie sa investesc intr-un go pro, CLAR!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ca daca aveam go pro o sugea de se caca pe el numai ca nu am avut si atunci o sug eu ...ca se vedea clar ca mi-a obstructionat traseul si ca a schimbat directia ...

geamul lai luat de la colegul tot din Braila cu tl gri nu?a zis ca ma suna cand se apuca de proiect si vinde piesele....ce om:( nu dai geamul la schimb cu al meu(e negru) plus o diferenta?;;) ca eu sunt mai inalt si ma bate vantul:(

Editat de c0sminel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu imi pare rau eu sunt cu ochii pe parbrizul ala de cand am vazut motocicleta lui si eu am luato pachet ...daca vrei iti dau si eu unul negru fara nici un fel de diferenta ...si apoi eu am luat totul pachet daca ai sti de cand ma rog eu de diaboliq sa imi dea parbrizul ala ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...