Sari la conținut

Role variator Peugeot Loxoor


Danikon
 Share

Postări Recomandate

Salut Detin scuterul din anunt si am o nelamurire am gasit pe tablita care limiteaza variatorul inscriptia de 6,7 ;reprezinta cumva greutatea unei role?

 

Pe un site de specialitate am gasit set role OEM Peugeot 50cc 16x13 la 7,95 Grame

Stie cineva ce greutate au rolele de fabrica ce vin pe scuterele peugeot ?

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesante role ai cumparat asa ceva ? cam scumpte cu tot cu transport in romania poti detalia despre cum se comporta?

 

referitor la ce a spus userul motoreta poate conteaza si cat de tare este arcul de la ambreiaj pentru a putea avea un top speed cat mai mare respectiv sa poti urca in rampa

 

In rampa nu urca mai mult de 25 -30 km/h in stadiul actual

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,sunt vreo 3-4 tipuri de tarie a arcului de la ambreiaj, e pe culori. si arculetele de la ambreiaj iarasi se schimba tot in functie de tarie, se fac combinatii pana setezi sa plece si sa percuteze cum iti place tie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesante role ai cumparat asa ceva ? cam scumpte cu tot cu transport in romania poti detalia despre cum se comporta?

 

referitor la ce a spus userul motoreta poate conteaza si cat de tare este arcul de la ambreiaj pentru a putea avea un top speed cat mai mare respectiv sa poti urca in rampa

 

In rampa nu urca mai mult de 25 -30 km/h in stadiul actual

Investitia merita. Am cumparat anul trecut si sunt multumit de ele. Raspunsul la acceleratie este instant; se simte in special la iesirea din curbe. Scade si turatia in medie cu ~1000 RPM.

Important e sa iti cumperi greutate diferita de greutatea stock. La al meu aveam stock 21 de grame, echivalentul stock era 20 de grame. Nu s-a simtit extraordinar diferenta, insa cum am zis, a scazut turatia si raspunsul la acceleratie era instant. Ma bate gandul ca mai in vara sa mai cumpar un set, cele mai usoare, iar la iarna si ambreiajul dr pulley.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Recent am facut o mica revizie la scuter unde am constatat ca, arcul de la ambreiaj are culoare rosie ,cele 3 arculete culoare galbena?

Care este ordinea in functie de culoare pt aceste arcuri care este moale ,mediu tare?

Editat de Danikon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...