Sari la conținut

Cleveland CycleWerks


ramm
 Share

Postări Recomandate

are cineva idee despre asta? http://www.cleveland...and-cyclewerks/ imi pare ok ca aspect, dar pe forumurile internationale unii zic ca ar fii o problema ca e chinezeasca. Mie unu imi pare super ok ca si aspect, e bobber direct. De motor nu ar fi o problema daca nu ar tine, iei repede altu de la Lifan, desi unii zic ca tine cam 75k mile top. Ar fi interesant daca s-ar gasi undeva in ro sau apropiere, eu am gasit cel mai apropiat dealer in Germania la Franktfurt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai auzit de ei si clipul asta nu-mi lasa impresia ca baietii ar produce chinezarii..

 

 

cred ca poti sa-ti iei ceva de 250 si sa-l bobberesti tu mai bine, mie acolo mi se pare ca e distractia.

Editat de silencer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce vorbesti dom'le?eu stiu 2, chiar 3 in genul asta...adica motor mic de japoneza pus pe cadru rigid,transmisie pe lant,furca fata de jap sau HD si rezervor peanut....orice customizer roman poate face asa ceva...poate chiar mai reusite..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce vorbesti dom'le?eu stiu 2, chiar 3 in genul asta...adica motor mic de japoneza pus pe cadru rigid,transmisie pe lant,furca fata de jap sau HD si rezervor peanut....orice customizer roman poate face asa ceva...poate chiar mai reusite..

 

Ma refeream la firma respectiva ,(omul a intrebat de model nou din magazin).La noi in tara abia se gasesc reprezentanti in orasele mari pentru cateva firme vechi cunoscute.

 

Daca tot esti pasionat de modele retro,iti recomand sa faci alceva daca te pricepi putin la mecanica sau dacai ai un prieten mecanic sa te ajute , cauta o rabla veche dar sa nu fie putreda de rugina sau cadru stramb dupa accident si piese sa se potriveasca,de preferat cauta in Italia/Germania/etc ,la noi modele vechi gasesti cel mai mult rable de Ik,nipru si alte rahaturi rusesti.

Pe mine m-a ajutat un prieten din Italia ,cu 800 de euro (fara manopera mea ) mi-am facut motocicleta ca noua cea pe care o vezi in poza de la avatar.

Nu se compara nimic cu sentimentul care il ai cand esti calare pe o motocicleta facute de tine

:ChopperEmo:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea de bobber imi place mult, mai ales cele cu roata mai mare si subtire pe fata, nu ma pasioneaza in mod special modelele retro, desi imi plac. Insa tin neaparat la ideea de a avea un motor de 250cc. Un bobber frumos s-ar putea naste si dintr-un Honda rebel, Yamaha V star, etc. Poate am sa incerc sentimentul de a conduce un moto "hand maded " :)

Editat de ramm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...