Sari la conținut

O Tura Racoritoare


Catallin
 Share

Postări Recomandate

Sambata 11.11.2006.

Telefoanele suna, se da gaseala in cod Nato la benzinaria OMV Baneasa, se baga zeama in rezervoare, se trimite conserva inainte spre Ploiesti in recunoastere, se bea o ciocolata calda cu haroma de cirese si se pleaca in tromba pe DN cu destinatia mina Unirea(salina Slanic Prahova).La salina, pauza scurta cu vizitare, dupa care se continua drumul catre Muntele Verde.Aici frana, schimb de priviri prin vizierele ridicate, daca l-am vizitat p'ala verde e musai sa-l bagam in seama si p'ala rosu.Asa ca via Cheia -> Muntele Rosu.Acolo zapada, patinaj artistic, slalom urias.Deoarece se lasa noaptea si implicit geru' (ma rog, noaptea oricum ne-a prins => maini inghetate => opriri dese pt incalzit scoabe pe toba de esapament) s-a decis intoarcerea in goana catre bucale.

 

Pentru ca cei patrioti sa fie impacati s-a mers in formatie tricolora: rosu(EL250), galben (super-gilera :friends: ) si albastru (gpzica de 400).De remarcat ca tarliile erau calarite invers proportional.Adica cu cat driveru' era mai hranit, cu kile mai multe cu atat avea in dotare cilindree mai mica.Tot in ideea de a impaca pe toata lumea, toate genurile de motoristi s-a format o echipa alcatuita dintr-o imitatie de soper, o tentativa de enduro si o gluma de vitezana.

Continuarea w/e aviator......

post-4101-1163451571_thumb.jpg

post-4101-1163451595_thumb.jpg

post-4101-1163451621_thumb.jpg

post-4101-1163451649_thumb.jpg

post-4101-1163451668_thumb.jpg

post-4101-1163451688_thumb.jpg

post-4101-1163451718_thumb.jpg

post-4101-1163451750_thumb.jpg

post-4101-1163451765_thumb.jpg

post-4101-1163451793_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare ! Si noi am fost sambata pe la Muntele Verde dar am renunta la Cheia in favoarea unui gratar .. :friends: si bine am facut ca oricum am inghetat destul la intoarcere.

 

Si totusi, revin cu o intrebare: cum puii mei ati ajuns la muntele Rosu pe gheata aia ?? :drink: :cheers:

Editat de alexxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si totusi, revin cu o intrebare: cum puii mei ati ajuns la muntele Rosu pe gheata aia ?? :friends: :cheers:

 

 

Ca am ajuns eu, nu-i mare schema, cu cauciucuri cross a fost frectie dar am ramas masca cand am vazut ca au ajuns si bufnitoii cu tarliile lor!Bine nu cred ca mai are vreun rost sa explic cum au fost dansii mieji la urcare ca pe urma, la coborare le-a crescut pulsu'....

 

 

Am vazut topicul referitor la plecarea voastra, am avut intentia sa ne ne alipim dar n-am reusit performanta sa ne punem in sa la ora aia.Noi la 12 eram inca la OMV, turnam in noi o ciocolata calda si admiram un VN de 800 stationat in benzinarie.Cred ca trec si eu pe soper :blink: si tin pentru enduro tarlia fomeii, un xt de 225 , dar scumpe rau VN-urili astea. :drink:

post-4101-1163454788_thumb.jpg

post-4101-1163454860_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iete iarasi un endurist care a uitat sa dea un tzarrrr ca ii e frica sa nu ia leapsa de la ijul negru :friends:

lasa ca vezi tu unde au fost comunistele duminica, dupa ce se aduna pozele. (putine ca nici unu nu mai avea baterie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevăr, am comis o tură meseriaÂşă rău. :friends:

A fost extraordinar, minunat. în viața mea nu m-am gândit că o să merg vreodată cu motorul pe gheață Âşi mai ales în urcare Âşi coborâre pe munte. :eek:

Fraților.... era sticlă bre pe tentativa aia de drum asfaltat cică. La urcare a mers biniÂşor, dar la vale.... am avut morcovul în coor, cu tot cu iepure si cu tot cu vânător, de frică sa nu o dau pe jos, să se spargă bunătate de oglinzi, carene Âşi semnale. :what:

 

@Catallin... Vreau cauciucuri ca ale tale pe GPZ-ul meu!! Dacă nu iți iei mănuÂşi groase, nu mai merg cu tine !! :blink:

 

@ZIDU... Ne-am grăbit foarte tare Âşi am plecat fără cine Âştie ce discuții Âşi pregătiri prealabile. Am văzut vremea aia frumoasă Âşi am zbughit-o. Data viitoare, nu te mai lăsăm acasă Âşi... NU, nu ne este frică de IJ-ul negru :D. De fapt... noi am vrut doar să ducem copilul la plimbare la salină Âşi uite pe unde am ajuns.... :ok:

 

@Dan... Nu pot să spun decât... SUPER ÎNCEPĂTOR de carieră. :drink: Te-ai descurcat excelent. BRAVO !!

 

 

Vă salutăm pe toți Âşi vă dorim asfalt.... cum o fi el. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iete iarasi un endurist care a uitat sa dea un tzarrrr ca ii e frica sa nu ia leapsa de la ijul negru :drink:

lasa ca vezi tu unde au fost comunistele duminica, dupa ce se aduna pozele. (putine ca nici unu nu mai avea baterie)

 

 

Bre, da' voi de ce n-ati dat un tignal duminica? :cheers: A explicat Vio care a fost schema: a fost ceva spontan si oricum s-a plecat tarliu cu gandul sa merem pana la salina si sa ne intoarcem si de ce sa nu recunoastem, am mers pe burta ca pe vitezana :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...