Sari la conținut

Crash pad-uri


Postări Recomandate

vreau sa imi montez crash pad-uri pe o honda cbr600 f4 din 2000...nefiind foarte priceput vreau sa cer o parere despre urmatoarele crash pad-uri,daca sunt ok si care din cele 2 sunt mai bune,cele mai lungi sau mai scurte,care sunt mai practice sau ce avantaje si ce dezavantaje au unele fata de celalalte...?crash pad-urile ambele seturi scrie ca potrivesc la cbr F4 si F4i,deci aici nu cred ca ar fi vreo problema la montaj...scuze daca s-a mai discutat asta,eu nu am gasit si daca tot dau banii pe ele macar sa aud cateva sfaturi inainte...

 

 

post-68543-0-69889400-1364413674_thumb.jpg

 

post-68543-0-29629800-1364413691_thumb.jpg

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si nu cred k sunt chear asa stralucite aste pe care le.ai luat...eu am scapato pe a mea si s.a strambat ,dar nu a avut ce sa se intample,spre deosebire de ale tale,daca ai ghinion sa o scapi,o sa pocneasca si carena..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,fiecare crash are un surub,cum se vede in poze...pai da,la modelul acesta trebuie gaurita carena..

 

crashurile care is un pic mai mari ca ghidoanele..adik un pic mai inafara decat ghidoanele..eu am montat ceva asemanator doar ca is cele scurte pe Kawasaki zzr 600.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am picat eu cu al meu f4, si am avut carenele gaurite pt crashuri, si nu a pocnit nimic

 

vreau sa imi montez crash pad-uri pe o honda cbr600 f4 din 2000...nefiind foarte priceput vreau sa cer o parere despre urmatoarele crash pad-uri,daca sunt ok si care din cele 2 sunt mai bune,cele mai lungi sau mai scurte,care sunt mai practice sau ce avantaje si ce dezavantaje au unele fata de celalalte...?crash pad-urile ambele seturi scrie ca potrivesc la cbr F4 si F4i,deci aici nu cred ca ar fi vreo problema la montaj...scuze daca s-a mai discutat asta,eu nu am gasit si daca tot dau banii pe ele macar sa aud cateva sfaturi inainte...

 

 

attachicon.gif$(KGrHqZ,!ioE-qoIQmBfBPtKfMORUw~~60_12.JPG

 

attachicon.gif$(KGrHqF,!o0E-v8dq4S4BPtKfKUPBQ~~60_12.JPG

da-mi si mie un link, unde pot gasi o pereche de crashuri ca ale tale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am picat eu cu al meu f4, si am avut carenele gaurite pt crashuri, si nu a pocnit nimic

 

da-mi si mie un link, unde pot gasi o pereche de crashuri ca ale tale?

de pe ebay am gasit..mai exact aici:

 

http://www.ebay.com/itm/Frame-Slider-Crash-Protector-Honda-CBR-600-F4-F4i-Black-Extended-/290714140295?

pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item43afe9be87&vxp=mtr

 

tot asa am si eu,tot pe f4...doar ca trebuie sa ai grija nde leprinzi....adica ai mai multe posibilitati

dar de care ai?mai lungi sau mai scurte?si sunt ok?

 

si nu cred k sunt chear asa stralucite aste pe care le.ai luat...eu am scapato pe a mea si s.a strambat ,dar nu a avut ce sa se intample,spre deosebire de ale tale,daca ai ghinion sa o scapi,o sa pocneasca si carena..

inca nu le-am luat,tocmai de aceea am intrebat acum aici,sa stiu o parere pana nu le iau...

 

crashurile care is un pic mai mari ca ghidoanele..adik un pic mai inafara decat ghidoanele..eu am montat ceva asemanator doar ca is cele scurte pe Kawasaki zzr 600.

deci in concluzie care ar fi mai ok?cele mai lungi sau cele mai scurte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se par mai ok cele dupa mobra mea,adica a mea a facut contact cu pamantul si a scapat doar cu o zgarietura de 5 cm. ;) eu sper sa nu ai nevoie niciodata de ele!

ce parere aveti despre lsl-urile de pe louis.de sau de pe alte site-uri?pe louis crash paduri lsl plus kitul de montare (suporti si suruburi)costa cam 300 lei prin kronaumoto,insa din cate am inteles nu ies prea mult in relief peste carena,incat sa i ofere protectie totala in caz de cazatura..acum cele prezentate de voi sus le gasiti si pe pav-moto,dar nu sunt omologate...un rol cheie in toata povestea asta il au suruburile,dintr un aluminiu dur,care la cazatura preiau socul si nu se deformeaza cadrul...la suruburile stock,cele obisnuite,am inteles ca se poate intampla asta...eu mi am comandat lsl de pe luis ,chiar daca sunt cu 100 lei mai scumpe,dar merita..acesta esti si sfatul meu pt tine..tot prin decupajul carenei se monteaza si astea...consider ca le putem scoate mai in relief cu o saiba speciala ceva,poate gresesc...acum daca are cineva pareri pro sau contra despre lsl-uri,il rog sa posteze aici..multumesc

Editat de alyU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

unde pot gasit si eu crash

 

din cate stiu eu,la f4 se pot pune doua felui,la unele trebuie gaurita carena ia altele se prind de cadru...eu am un model de crash care vine prins pe cadru.uitate in poza..ficare crash are doar un surub?

salut man ,unde pot gasit si eu crash pad care se prinde de cadru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...