Sari la conținut

Pompa benzina vacumatica - Yamaha XJ Diversion 600S


pufletz
 Share

Postări Recomandate

Neata,

 

Se pare ca am o problema la pompa vacumatica si de aici si 2 intrebari:

1. Recomandati un kit de reparatie sau o pompa noua?

2. Daca noua unde as putea gasi asa ceva? La o cautare scurta pe google nu am gasit (dar nici eu nu ma pricep sa aleg un model daca nu scrie clar ca e pentru diversion 600 S - sunt praf la mecanica dar sper sa invat putin pe primul meu motor)

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

Se pare ca am o problema la pompa vacumatica si de aici si 2 intrebari:

1. Recomandati un kit de reparatie sau o pompa noua?

2. Daca noua unde as putea gasi asa ceva? La o cautare scurta pe google nu am gasit (dar nici eu nu ma pricep sa aleg un model daca nu scrie clar ca e pentru diversion 600 S - sunt praf la mecanica dar sper sa invat putin pe primul meu motor)

 

Multumesc.

 

1. Kit de reparatie nu exista. Noua, am cumparat prin 2009 cu ~100 euro de la un distribuitor Yamaha.

2. Pompa asta se mai foloseste pe Tenere si pe Super Tenere. Cauta la dezmembrari, poate gasesti ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza e ca imi murea motoru in mers, am ajuns la cineva care se pricepe si care mi-a suntat pompa temporar iar problema nu se mai reproduce. Nu stiu ce e inauntru, nici nu am dat-o jos. As prefera o pompa noua daca nu e foarte scumpa dar nu stiu un site pe care sa gasesc asa ceva si nici nu stiu exavy ce pompa imi trebuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoru e din 95 si pompa nu e electrica. Din cate dibuiesc din poza se pare ca pompa ta e electrica.



La modelele mai vechi pompa este vacuumatica. Nu mai stiu din ce an au trecut la pompe de benzina electrice (97 sau 2000).

 

Merci pentru observatia gramaticala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...