Sari la conținut

Intrebare Aprilia Rs125


Marian96
 Share

Postări Recomandate

Salutare!!!De curand am avut carburatorul infundat cu fel si fel de gunoaie de la benzinaria asta buna,din Clinceni. Mi-am curatat singur carburatorul,dar m-am jucat si pe la aer.Acum are 2 ture si 3/4.Trage bine. Atasez o poza cu bujia,care am scos-o azi si am schimbat-o. Arata bine? P.s: mai am aproximativ 400 de ml ulei de amestec in rezervor, si m-am gandit azi cand am alimentat 3.50 l de benzina sa adaug 2 capacele cu ulei de amestec. Are ceva? Mi s-a parut ca fumul scos este putin mai negru decat era in mod normal, Sper ca nu va plictisesc :D Bujia noua care am montat-o acum cateva minute este una BOSCH,cea veche este CHAMPION

Editat de Marian96
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bujia arata bine,iar il legatura cu uleiul in amsestec,este foarte ok,asta daca nu te deranjeaza ca scoate fum.Niciodata sa nu fii sigur pe pompa de ulei..adauga mereu putin ulei in amestec.te salut

:cheers: mersi pentru raspuns. vroiam sa fiu sigur,nu as vrea sa se strice acum,la inceput de sezon. Respectele mele si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e reglat ok. culoarea unei bujii trebuie sa fie caramizie atunci cand are carburatorul reglat bine

l-am reglat singur,iti dai seama cat m-am chinuit pana i-am dat de cap, experienta cu motor in 2t am mai avut cu o mobra dar am facut-o praf

 

vezi sa fie echivalenta bujia , altfel iti poate face probleme

probabil stii ca sunt unele mai reci si altele mai calde

Bujia am luat-o de la un magazin cu piese moto, Mi-a recomandat-o pentru motor 2t

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...