Sari la conținut

Yamaha TT 600 E!


Alex_reg
 Share

Postări Recomandate

Salut !

 

nu de mult timp am cumparata o Yamaha tt 600e si as dori cateva pareri de la voi despre aceasta motocicleta .

Acum 5 ani m-am plimbat putin cu modelul acesta dar pe care l-am cumparat zilele astea nu am reusit inca sa ma plimb cu ea pt ca nu sunt in tara .

 

Mersi mult . :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legat de consum am auzit si eu pt ca sunt doua carburatoare pe cilindru.

 

ce necaz sa faca doua carburatoare cand asta e monocilindru

Editat de zu1u
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

XT-urile tot "doua" carburatoare au si nu se remarca printr-un consum exagerat. TT-ul e varianta mai fasneata a XT-ului. S-ar putea sa fie vorba doar de alte jicloare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma am inceput sa caut informati cat mai multe despre sistemul acesta de carburatoare YDIS ca sa reusesc sa duc pana la capat o reglare cum trebuie . Ii destul de interesant sistemul acesta .

 

Poate cineva sa imi dea cateva informatii?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte misto motorul, am una de vreo 5 ani, nu ma mai dau cu ea de cand am portocala. Duce la de toate, consum OK undeva la 5 mixt, exterior viteza cam 110-120, am mers odata cu 80-90 si am scos sub 4. Piese la motor gasesti. Unele piese care nu se potrivesc de la XT iti vor da mari batai de cap pana le gasesti.

La enduro propriu zis...iti trebuie muschi, iti faci treaba dar o sa vrei ceva mai usor si cand o trantesti te cam costa, sar repede plasticele si se rup,nu e facuta pentru asta...dar duce.

Am facut orice cu ea, 4 ani a mers in fiecare an cel putin cate o tura de 2000 de km prin tara, zi de zi prin oras si enduro de cate ori se putea. Am facut si reparatii majore: ambielaj, supape, piston si alezat cilindru...si cam atat.

Suspensiile foarte bune, trage ca un magar, destul de comoda, mentenanta scazuta, consum cinstit, nasol cu unele piese, merge pe o roata lejer(strica ambreiajul rapid daca o forjezi).

Succes cu noua motoreta, sa o stapanesti sanatos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte misto motorul, am una de vreo 5 ani, nu ma mai dau cu ea de cand am portocala. Duce la de toate, consum OK undeva la 5 mixt, exterior viteza cam 110-120, am mers odata cu 80-90 si am scos sub 4. Piese la motor gasesti. Unele piese care nu se potrivesc de la XT iti vor da mari batai de cap pana le gasesti.

La enduro propriu zis...iti trebuie muschi, iti faci treaba dar o sa vrei ceva mai usor si cand o trantesti te cam costa, sar repede plasticele si se rup,nu e facuta pentru asta...dar duce.

Am facut orice cu ea, 4 ani a mers in fiecare an cel putin cate o tura de 2000 de km prin tara, zi de zi prin oras si enduro de cate ori se putea. Am facut si reparatii majore: ambielaj, supape, piston si alezat cilindru...si cam atat.

Suspensiile foarte bune, trage ca un magar, destul de comoda, mentenanta scazuta, consum cinstit, nasol cu unele piese, merge pe o roata lejer(strica ambreiajul rapid daca o forjezi).

Succes cu noua motoreta, sa o stapanesti sanatos.

True .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Sal. nu stiu daca e ok sa postez aici dar nu stiu unde in alta parte. Am si eu tot un tt600e si as avea nevoie de o roata spate , dimensiunile scrise pe anvelopa sunt 140\80-18. daca este cineva care are sau ma poate indruma sa gasesc una va rog sa ma ajutati. ma gasiti la nr 0745429829 sau lasati un raspuns aici. fiind incepator nu prea stiu unde ar trebui sa caut aceasta roata, second hand deoarece una noua cred ca imi depaseste bugetul. va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...