Sari la conținut

Mortal , tg frumos bifurcatie cu Pascani...?!


a_sorien
 Share

Postări Recomandate

te vad destui.

i-am lipit eu un semn unui fost prieten pe spate, "care citeste ma-sa-i proasta!", n-ai idee cati te observa-n trafic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 77
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Un pic si eu off topic, dar nu strica sa amintim ca : 1. faza lunga te ajuta ziua, desigur in situatia cand pe contrasens baietii stau grupati ( unul nerabdator poate iesi din sir in depasire, astfel esti mai vizibil si il atentionezi ca esti si tu pe acolo, sa stea linistit ).

2. In situatia cand ajungi aproape de o intersectie, cand vreunul asteapta sa intre pe sosea din lateral. 3.Cand o putoare doarme pe banda de langa ax, fara motiv si ilegal ( dupa un timp de mers cu semnal stanga, treci la faza doi si aplici si faza lunga ).

4. Cand vreunul se risca intrand in depasire in scurt, din fata, faza mare ii atentioneaza pe cei depasiti de el sa reduca viteza, sa lase boul sa se replieze si e si ca un semn de repros fata de bezmetic, uneori ii mai fac semn si la mansarda... ( in acest caz preventiv reduc mereu viteza,ca de, nu se stie...)

La mine functioneaza mereu fara probleme.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu m-am refeit la cazurile de avertizare, la cazurile in care gonesti cu 200 prin localitate.

(caz in care faza lunga e cea mai mica ilegalitate)

 

veneam cu un grup de la slobozia pe a2 si o fufa tot dadea flash-ri cu toate ca depaseam si aveam peste 130.

am sarit din grup in spatele ei pe stanga, gata sa evit in caz de frana, si cu lumina de drum si cu proiectoarele, pana pe la 180, caz in care a trecut pe banda 1, doar sa vada cum e.ma refeream la mers de-a-mboulea, normal. nu vad de ce-ar fi nevoie sa te injure altii sa se simta maica-ta bine si am vazut chiar si in franta si germania d-astia super-motociclistii invatati de prosti sa circule normal cu faza lunga.

pe cat pot le pun si eu xenoanele de la masina-n ochi. sa simta si ei ce simt altii de la ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...