Sari la conținut

Boost Bottle pe RS ?


Postări Recomandate

Chestie de "tuning" pentru motoarele in 2T. E un corp cilindric, cam cat un tub de spray de 100ml, cu un furtun care intra in galeria de admisie dintre carburator si cilindru. La motoarele fara muzicuta, o parte din benzina (doar benzina, fara aer) e impinsa inapoi in carburator, iar in ciclul urmator, e bagata iar in cilindru. Fara chestia asta de "Boost Sticla", la urmatorul ciclu, amestecul este prea bogat (mai multa benzina). Cica daca e montata, surplusul ala de benzina, e bagat in "sticla" si eliberat treptat cand se face admisia, si motorul merge mai bine, e mai puternic, acceleratia e imbunatatita, etc. E cam ciudata treaba cu asta, nu se stie daca fuctioneaza cu adevarat. Sper ca se intelege ce am scris. Nu "le am" cu explicatu'. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se intelege ...

 

Stiu ca cei de la Athena aveau niste optimizatoare ptr 2T interesante ...

 

Asta imi suna a marketing si teapa ....

 

Mai e si efectul placebo ... depinde de om.

 

Imi pare ca fraiereala cu magnetii aia care ii pui pe conductele de alimentare si consuma mai putin ... magneti speciali ...

 

Chestii de teleshoping ... carein afara de tigaia DryCooker ... sunt numa panarame.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...