Sari la conținut

Bulevardu Chisinau


jumbo
 Share

Postări Recomandate

Acum vreo ora pe Chisinau, intre Diham si Piata Delfinului un dobitoc cu un Cielo a iesit de pe o straduta si a tavalit un FZR750 care se deplasa pe sina de tramvai spre Delfinului. Am inteles de la Dl. Militian ca motociclistul e la spital dar e bine. Ii doresc multa sanatate si pentru dobitocul cu Cielo multa :lol: ;) :banana:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AA E VESTITA ZONA PANA LA CORA

DE GROPI IN ASFALT SI CONDUCATORI DE VEHICOLE CARE MERG PE SINA DE TRAMVAI, FAC MISCARI DE PE O BANDA PE ALTA FARA SEMNAL

E CE-A MAI TAMPITA ZONA

DE MULTE ORI AM STRABATUT-O ANUL ASTA

MAI E PERICOL CU SEMAFORUL DIN VECINATATEA MCDONALDULUI CARE TU STAI LINISTIT LA SEMAFOR SI VIN ALTII PE SINA DE TRAMVAI SI SE BAGA IN FATA

Editat de catutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Opa! Fzr sau Yzf? Poti afla ce culoare are motorul?

Era Fzr, rosu cu negru cred, era intuneric si mobra era deja parcata intre masini. Motociclistu nu mai era la fata locului, erau doar 2 echipaje de politie, ala cu Cielo si fratele motociclistului. Parca nu avea numar de romanica. Politaiu a zis ca motociclistul e ok. Mobra avea parbrizul spart, carena fata dreapta zgariata , semnal rupt si scarita indoita. Pe sina de tramvai era o mare balta de ulei cred, si era ulei si pe motor. Dupa daune nu cred ca avea viteza mare. Cine stie mai multe detalii despre rider sa bage aici. Insanatosire grabnica.

 

AA E VESTITA ZONA PANA LA CORA

DE GROPI IN ASFALT SI CONDUCATORI DE VEHICOLE CARE MERG PE SINA DE TRAMVAI, FAC MISCARI DE PE O BANDA PE ALTA FARA SEMNAL

E CE-A MAI TAMPITA ZONA

DE MULTE ORI AM STRABATUT-O ANUL ASTA

MAI E PERICOL CU SEMAFORUL DIN VECINATATEA MCDONALDULUI CARE TU STAI LINISTIT LA SEMAFOR SI VIN ALTII PE SINA DE TRAMVAI SI SE BAGA IN FATA

Nu spre Cora, e pe Chisinau intre Diham si Delfinului, sensul spre Delfinului. Oricum tot zona vestita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut ghinionul de a da peste un idiot. :lol:

nu am patit mare lucru o durere de genunchi si de bazin . :banana:

deci eu mergeam pe banda doi pe marginea dinspre sina de tramvai nu pe sina cu circa 40 de km h ;)

acel cielo stationa pe banda intai cu intentia de a intoarce .

cand am fost foarte aproape de el. sa pus in miscare ocupandu-mi banda doi pe care ma deplasam nu am reusit sa il eviT si ma-m trezit jos cu o durere de genunchi care nu ma lasat sa ma ridic asa ca a aparut politia si salvarea in cateva secunda .

motocicleta are nr de italia eu trebuie sa-mi repar motorul pe asigurarea lui de oare ce nu am avut nici o vina .as vrea sa stiu daca compania lui de asigurare are vro legatura cu cea din italia la care motocicleta me-a este asigurata .

danuiesc ca daca ar avea ar dura o vesnicie pana sa-mi recuperez daunele

specific era un FZ 750

Editat de daly_bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut ghinionul de a da peste un idiot. ;)

nu am patit mare lucru o durere de genunchi si de bazin . :banana:

deci eu mergeam pe banda doi pe marginea dinspre sina de tramvai nu pe sina cu circa 40 de km h :banana:

acel cielo stationa pe banda intai cu intentia de a intoarce .

cand am fost foarte aproape de el. sa pus in miscare ocupandu-mi banda doi pe care ma deplasam nu am reusit sa il eviT si ma-m trezit jos cu o durere de genunchi care nu ma lasat sa ma ridic asa ca a aparut politia si salvarea in cateva secunda .

motocicleta are nr de italia eu trebuie sa-mi repar motorul pe asigurarea lui de oare ce nu am avut nici o vina .as vrea sa stiu daca compania lui de asigurare are vro legatura cu cea din italia la care motocicleta me-a este asigurata .

danuiesc ca daca ar avea ar dura o vesnicie pana sa-mi recuperez daunele

specific era un FZ 750

ma bucur sa aud ca esti bine

fierul se repara :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu ai patit nimic grav. Stai linistit fierul se face. CHiar daca ai nuemre de italia asigurarea lui tot iti va face motocicleta, stiu cateva cazuri si de fiecare data s-a rezolvat. Bafta la reparatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...