Sari la conținut

Aprilia Area 51 - Transmisie


BlackBone
 Share

Postări Recomandate

Puteti sa-mi recomandati un model de curea de transmisie si niste role variator pentru un Aprilia Area 51? Pe curea scrie Yamaha 3aa-17641.Din cate am vazut asta e standardul pentru scuterele cu motor Minarelli(desi am obs ca sunt mai multe dimensiuni).Rolele de ghidaj, nu stiu ce gramaj au, deci nu stiu cu ce as putea sa la inlocuiesc.merci mult.

Editat de BlackBone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puteti sa-mi recomandati un model de curea de transmisie si niste role variator pentru un Aprilia Area 51? Pe curea scrie Yamaha 3aa-17641.Din cate am vazut asta e standardul pentru scuterele cu motor Minarelli(desi am obs ca sunt mai multe dimensiuni).Rolele de ghidaj, nu stiu ce gramaj au, deci nu stiu cu ce as putea sa la inlocuiesc.merci mult.

salut,curea alta fata de original trebuie sa fie 747 /16,5,adica lungmea si baza trapezului,mai merge si 751/16,5,ca role iti trebuie 15/12 de la 4,5 g standard pana la 9g dar va pleca greu de pe loc, daca ai pui set de 80 fluiera cu cele de 9g si te duci spre 80/90 ,dar eu as merge 5,5 maxim 6,5.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...