Sari la conținut

Un munte ceva


Bigfoot
 Share

Postări Recomandate

23.06.2013

 

Nu am mai scos motocicleta din Bucuresti de pe 15martie cred, nici nu stiu daca mai stiu sa merg cu motocicleta :crack: .

Ma gandeam ca maine sa ies undeva la munte ( exclus la mare ), asa ca sa mai invart roata, un dealul negru, transalpina, cheia, transbucegi, ceva......... Pe Transfagarasan am fost weekend-ul trecut cu masina si mi-a sarit smaltul dintilor, nu are rost sa te bagi decat daca ai enduro-touring acolo, in opinia mea. Sunt prea putine portiuni OK ........care te imbie la viteza si apoi BUM BUM BUM TRONC .......bataie de joc, peticeala.

 

 

Ma gandeam la o plecare undeva la 8:30 asa la MOL Otopeni sa ne intalnim.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator Ravishing

Daca e de doua zile, merg eu.

Maine vreau sa ma cazez undeva pe la munte, va fi super-luna plina si e timp perfect de poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stau peste noapte, pe seara vreau sa fiu intr-o cada calda aici in Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As merge si eu...propun un super traseu. Buk,targoviste,drsgoslavele,rucar,sirneea pestera,bran,cheile gradistei retur. Lam facut...e super. Si locul din spate pe mobra mea e liber...daca vrea careva sa se plimbe..zemben juma juma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am hotarat, eu unul o sa merg pe RAMNICU VALCEA, VOINEASA, TRANSALPINA, BUCURESTI.

 

Nu am fost niciodata la Voineasa, vreau sa vad cum este acolo. Deci sa zicem vreo 600km dus intors

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la voinesa la obarsie...drumul varza rau..pe trans e parfum...

Perfect. Vi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin eu, cand plecam si unde ne vedem ?

Daca vrei sa vi cu mine, ORA 8:30 PETROM MILITARI=> Voineasa

 

Stam 15min asa si apoi plecam.

 

PS: Scuze am zis mol otopeni, am gresit

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ramin la rucar...drum fain sa aveti.

Multumim frumos, drum bun sa ai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa iesim din bucuresti pe A1 sau alt drum ?

A1, am gresit eu cand am zis ( mol otopeni ) ne vedem la PETROM MILITARI 8:30

Eu s-ar putea sa vin cu pasagera, nu e sigura inca.

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, in principiu ramane sa ne vedem maine la 8:30 la petrom din militari. Eu am o casca alba si un fazer gri, chiar daca ma razgandesc si o sa merg spre sibiu o sa vin oricum cu tine pana pe valea oltului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, in principiu ramane sa ne vedem maine la 8:30 la petrom din militari. Eu am o casca alba si un fazer gri, chiar daca ma razgandesc si o sa merg spre sibiu o sa vin oricum cu tine pana pe valea oltului.

BUN.

Eu sunt cu R1200R voi avea gentile laterale, imi iau la mine spray de pana, combinezom de ploaie sa fie acolo + o trusa mica de scule just in case.

Am casca negru mat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu pt o transalpina cu intoarcere seara , luni la munca , dar oprim la un mic pe dealul negru , acum pe bune eu datorita jobului mai bat tara in lung si in lat micii ca aia nu gasesti in toata tara asta de RAHAT probabil de la carnea de cal / magar pe care o baga in amestec , eu propun [ s a incalzit destul de mult ] ora de intalnire 8:00 cu plecare 8:30 , daca pui 8:30 se pleaca sigur la 9 . este doar o propunere .

Spre seara confirm 100%100 participarea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne oprim pe dealul negru la mici logic :tempted: .

OK sa zicem 8 - 8:30 ar fi frumos sa fim prezenti si cu plinul facut la 8:30 toti.

Deci pana acum 3 motociclisti. Vine cineva cu pasagera?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai tata imi baga picioru in ea de vreme te-ai uitat la prognoza meteo pe Ranca / Voineasa pt maine ?

 

M=am saturat de ploaie scad sansele de a veni ,pe bune m- am saturat de curatat tot echipamentul dupa mers pe ploaie , hai ca mobra o bag la spalatorie dar cu echipamentul ........

 

Sunt pt o iesire de 500/600 km pt maine dar fara ploaie , hai sa cutam alta varianta .

Editat de vik55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca e ok si cu putina ploaie, ne mai racorim un pic. Putem merge pe transfagarasan cu intoarcere pe brasov - siriu (ca sa evitam Cheia). Eu inca nu sunt 100% decis pe unde daca va insotesc pe transalpina,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei daca pt voi este ok putina ploaie pt mine nu si uite asa o sa stau pe batatura si nu o sa mai cotribui la bunastarea acestui STAT JEGOS platind accizele si alte taxe dintre 3 lei cat ar fi pretul normal al benzinei la 6,40 cat platesti la statie .

Pe data viitoare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am hotarat, eu unul o sa merg pe RAMNICU VALCEA, VOINEASA, TRANSALPINA, BUCURESTI.

 

Nu am fost niciodata la Voineasa, vreau sa vad cum este acolo. Deci sa zicem vreo 600km dus intors

ti ar fi placut pe ...aici....

pune o pe lista demers neaparat

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...