Sari la conținut

Intrare In Benzinaria Mol


catutza
 Share

Postări Recomandate

a 2-a lovitura intr-o saptamana

s-au pus conservistii pe mine

merg sa alimentez la Molul din fata stadionului giulesti. merg paralel cu linia de tamvai 11 dau semnal de dreapra eu fiind pe banda intai conservistul coboara podul grand (indicator de cedeaza), eu il vad ii dau si clacson, boul cu cielo visiniu nr B 14 DTL incetineste, eu fac manevra de dreapta de a intra in benzninarie, el buf in numarul meu. suparat ma duc il intreb INDICATORUL NU_L VEZI pai mi-ai taiat calea zice el, vad un imbecil de TAXIMETRIST si il intreb N_AI VAZUT NENE FAZA CA BOU M_A LOVIT? TAXIMETRISTU lasa domne ca nu aveti avarii si va intelegeti. am cedat ptr ca nu puteam sa ma contrazic cu soferul de taxi care incepuse sa tina cu soferul din cielo si erau deja 2 + o nevasta varza contra mea :lol: ;) :banana: :banana: :crack: :crack: :wink: :kick: :blbl: :lol: :lol:

mi-am bagat tot ce se putea in toti 3 si am alimenta linistit si mi-am vazut de drum

parerea mea ca boul din cielo a ramas asiguranduse si nu m-a mai vazut si pe mine in fata lui

cel mai mult m-a ofticat imbecilul ala de taximetrist

VOI CE ZICETI?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

puneam benzina si plecam la drum nu aveam timp sa ma mai duc la sectia respectiva din sectoru 1 sau 6 ca giulestiul e intre 2 sectoare.

doar aripa cu numarul e shue putin spre stanga

 

nu aveam martori decat JIGODIA aia de taximetrist care si-a schimbat putin parerea

prima data a zis ca soferul e vinovat iar dupa 10 secunde a zis ca sa ne intelegem ca nu avem avarii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu locuiesc prin zona si in general de acolo bag si eu benzina, dar intotdeauna cand fac dreapta acolo, sa intru la peco, fie ca sunt cu masina, fie cu moto, prefer sa opresc si sa astept pe banda 1 pana se face "curat" pe artera care coboara de pe pod, desi stiu ca teoretic am prioritate. Fac asta pentru ca atunci cand sunt eu cel care coboara de pe pod, pe aceeasi bretea, am observat ca fara sa vreau ma trezesc fix in dreptul benzinariei, daca iei "caruselul" un pic mai tare, sunt si pomii aia pe stanga si trebuie sa te duci mult in fata ca sa te poti asigura. Categoric ochii sunt fix in stanga, nimeni nu se mai uita in fata. Nu zic ca nu ai dreptate dpdv legal, dar fa o data coborarea de pe pod pe artera aia si o sa vezi ca ala din masina pur si simplu nu te-a vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu mosulic

ma plimb mereu pe acolo si asta e benzinaria pe care o folosesc cand plec la drum spre gara de nord

(si eu stau in zona)

asta am gandit si eu dupa ce m-a lovit eu aveam 30km iar el ceva mai putin

eu in momentul coborarii mai si reduc si mai stau cu piciorul pe frana

Editat de catutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jumatatea de pod dinspre Giulesti este in sectorul 6, jumatatea dinspre Turda e in sectorul 1.

pai cum drac? trebuia sa mergi la politie.

io zic ca-i lua permisul la bulangiu naibii.

neacordare de prioritate cu tamponare...clar

bine ca ai scapat fara cazatura.

bafta sa ai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 5 minute am vorbit cu un politist de la rutiera si mi-a spus ca trebuia sa merg la politie la sectorul 6 si ii suspenda permisul pe 60 de zile ptr neacordare de prioritate si 100roni amenda.

i-am dat numarul la masina si i-am explicat cum s-a intamplat si ce mi-a spus el la accident. politistul mi-a dat dreptate. SOFERUL AUTOVEHICOLULUI CARE COBORA PODUL GRAND TREBUIA SA ACORDE PRIORITATE (CHIAR SA OPREASCA DUPA CAZ) ORICARUI VEHICOL CARE SE DEPLASA INAINTE SAU INTRA IN BENZINARIE. daca era mai grav anulam plecarea si mergeam la politie dar ptr un numar stramb si multe injuraturi zic sa aibe grija dumnezeu de viata lui ca daca il intalnesc am eu grija sa ii fac aceeasi figura dar de data asta cu masina ca vine iarna, iar ptr respectivul TAXIMETRIST sa mai ia si el regulamentul sa mai citeasca la el cand astepta clientii.

Editat de catutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 5 minute am vorbit cu un politist de la rutiera si mi-a spus ca trebuia sa merg la politie la sectorul 6 si ii suspenda permisul pe 60 de zile ptr neacordare de prioritate si 100roni amenda.

i-am dat numarul la masina si i-am explicat cum s-a intamplat si ce mi-a spus el la accident. politistul mi-a dat dreptate. SOFERUL AUTOVEHICOLULUI CARE COBORA PODUL GRAND TREBUIA SA ACORDE PRIORITATE (CHIAR SA OPREASCA DUPA CAZ) ORICARUI VEHICOL CARE SE DEPLASA INAINTE SAU INTRA IN BENZINARIE. daca era mai grav anulam plecarea si mergeam la politie dar ptr un numar stramb si multe injuraturi zic sa aibe grija dumnezeu de viata lui ca daca il intalnesc am eu grija sa ii fac aceeasi figura dar de data asta cu masina ca vine iarna, iar ptr respectivul TAXIMETRIST sa mai ia si el regulamentul sa mai citeasca la el cand astepta clientii.

ce ti-am zis?

eu zic sa nu-i faci aceeasi figura cu masina...doar o sa-ti ia tie permisu.

mai bine ii dai una in gura cand il prinzi!!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca are asigurare la astra s.a.

vai de mine daca era accidentul mai grav am lucrat cu astra si cunosc prima de asigurare in caz de accident.

Editat de catutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...