Sari la conținut

Duminica 7 iulie: Bucuresti-Valea Oltului-Transalpina-Bucuresti ~700 k


anonymous
 Share

Postări Recomandate

https://maps.google.com/maps/ms?msid=212069651933714135925.0004e0d9856f4fce2091a&msa=0

 

 

Bucuresti-Valea Oltului-Sibiu-Sugag-Novaci-Bucuresti, Aproximativ 700 de km. Plecare maine dimineata pe la 7.30-8, intoarcere seara.

 

 

Daca mai sunt doritori, dati un semn. Se va merge tare (pe unde se poate).

Editat de anonymous
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://maps.google.com/maps/ms?msid=212069651933714135925.0004e0d9856f4fce2091a&msa=0

 

 

Bucuresti-Valea Oltului-Sibiu-Sugag-Novaci-Bucuresti, Aproximativ 700 de km. Plecare maine dimineata pe la 7.30-8, intoarcere seara.

 

 

Daca mai sunt doritori, dati un semn. Se va merge tare (pe unde se poate).

Salut,

aveti grija ca din Sugag pana in Brezoi nu e nici o benzinarie.

Am fost anul trecut si erau o gramada de traversari neterminate, in rest asfalt bun, mai putin o portiune de 20 km intre Vidra si Brezoi care era foarte nasol.

Drum bun si asfalt uscat :)

PS: Am fost azi Bucuresti-Sibiu pe valea Oltului si am trecut prin 5-6 radare (Calimanesti, Caineni, Robesti, alea clasice)

PPS: am prins si cateva reprize de ploaie azi :(

Editat de piticot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns la Sebes si o luam in jos pana la Novaci, nu am mai luato pe valea oltului ca erau super nori in fata, am fost pe transfagarasan in schimb, blana orbitoare :) partea buna e ca e senin pe aici.

 

Am ajuns cu bine acasa, dupa 16 ore si pauze foarte putine.

 

Plecat la 7.30 din Bucuresti, pe la ora 1 am ajuns sus la Balea, de la ora 4 la ora 8 am fost pe transalpina, iar pe la 11.30 am revenit in capitala. Ne-a prins putin ploaia pe TF pe urcare si pe la mijlocul TA.

 

13 ore efectiv pe motor pe un asemenea traseu este un record personal, chiar a fost putin obositor spre final, dupa ce am terminat cu transalpina, ma durea capul de la atatea apexuri.

 

 

Cinste pasagerei care a rezistat pe o sa cum nu va imaginati, si inca era vie cand am ajuns acasa :))

 

 

Transfagarasan:

 

Transalpina:

zona de N

 

pe la mijloc

 

niste vacute

 

zona de S

 

La zona cea mai misto, coborarea spre Novaci, am ramas fara baterie din pacate.

 

 

post-50927-0-18337800-1373269445_thumb.jpg

Editat de anonymous
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte frumos,felicitari

de ce ai mers asa incet ?nu se incalzeau cauciucurile?(transfagarasan)



.

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauciucurile (d211gp si d212gp) si-au facut treaba, nici pe ploaie nu mi-au facut surprize, dar eu eram cam nedormit, aveam pasagera si eram singuri pe traseu, asa ca am lasat-o un pic mai moale overall.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...