Sari la conținut

M-am Infipt Intr-un A3 - Mii De Scuze


mihaip
 Share

Postări Recomandate

Pe scurt, omul facea stanga de pe calea Floreasca, pe strada de pe care ieseam eu (vroiam sa fac tot stanga) si el avea prioritate. Eu am zis sa castig niste timp si am plecat bazandu-ma pe faptul ca o sa plece si el pt ca era o 'gaura' in traficul caruia trebuia sa le cedam ambii prioritatea. Ei bine, el a fost mai prudent si nu a plecat asa cum imi imaginam iar eu m-am trezit ca trebuie sa franez destul de tare ca sa nu intru pe banda I unde parca venea cineva si m-am dezechilibrat putin, sprijindu-ma de fundul lui.

 

Am tras amandoi pe dreapta si ne-am uitat la damage si am tras de comun acord concluzia ca e prea mare bataia de cap si pierderea de timp la politie.

El nu are decat niste urme de vopsea albastra pe bara si coltul dreapta spate si niste mici zgarieturi de la frecarea cu carena mea. Toate astea cred ca ies la o polishare.

 

Daca-l are cineva vre-un prieten cu A3 negru de firma in care a intrat un adormit cu motoru albastru sa ma contacteze pt ca am uitat sa-i dau omului nr de telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

 

Salve...si bine ca a fost decat atat

Sa fie sanatos A3-istu ca a fost de comitet(salutari pe aceasta cale), ca mai sunt bulangii (scuzatzi cuvantu') care pentru un fir de praf te tarasc pe la militzie ....

 

Eh ... se mai intampla

 

keep safe ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ceva timp in urma, cand pe un topic trist am afirmat ca in intersectia respectiva daca nu fortezi nu prea poti sa te bagi mi-ai dat ue si ai zis ca pt d'astia ca mine ti-ai lua raba. Observ ca si tu fortezi intersectia drept pt care sunt curios ce faceai in cazul in care in loc de A3 era o raba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit ca nu era intersectia aia, era alta. Si nu m-am bagat in fata lui ci in spate.

Si imi mentin afirmatia ca intersectiile nu trebuie fortate. Cazul de fata e doar un exemplu ca am dreptate.

 

Edit : daca era raba , nici nu mai oboseam sa caut omu pt ca pe raba n-as fi lasat nici un fel de zgarieturi :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am zis ca n-ai dreptate.Asa este.Ideal intersectiile n-ar trebui fortate, dar traficul real e departe de cel ideal.Raman in continuare vehement pe pozitie: la conditiile actuale de trafic din bucale fara amabilitate si anticipare nu se poate circula.Practic daca respecti legea 100% nici nu ai avea macar unde sa opresti, sa nu mai vorbim de plecare de pe loc/intrare/reintrare in trafic, intersectii si altele.Deoarece fortarea la care fac referire (din topicul respectiv) a avut un deznodamant tragic prefer sa nu o mai comentez pe forum.Am facut-o odata si n-am facut bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa Mihai, iti gasim semnal pt stanga si gata, al tau moto nu are mai nimic :burnout: Acum ar fi de obraz sa dai de om totusi, in caz de ceva

 

Noroc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri am fost cu motocicleta prin oras si la un moment dat drumul o lua spre dreapta. am crezut ca o sa o iau si eu la dreapta dar de fapt am ezitat cu 2 secunde drept pentru care am deviat 80cm de la traectorie. am franat si am redresat apoi m-am oprit si am meditat pe marginea celor comise. pe contrasens era un caine care s-a speriat de manevra mea. daca il cunoaste cineva sa ii dea un os din partea mea. am uitat sa il mangai. pe drum mi s-a aprins becul la benzina asa ca am oprit la o benzinarie unde am alimentat. cand m-am dat jos de pe motocicleta mi-am rupt geaca intr-un colt de metal. pagube: geaca rupta 3cm, tabla de metal indoita!

 

 

ce povestiri de 2 lei. de ce ar putea fi interesat de asa ceva? se face cumva o statistica in care trebuie incluse si cele mai lipsite de importanta evenimente? e vreun concurs? macar daca era ceva amuzant, se petrecea la 200km/h+ sau in vatican.

Editat de bavareze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bavareze: fa-ti abonament la libertatea si uita-te la protv la jurnalul de la ora 5. Acolo vei gasi toate intamplarile bolizilor cu sute de cai putere care sa-ti faca viata interesanta.

Iti dai seama ca scopul meu in viata nu e sa fiu interesant pt tine sau altcineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bavareze: fa-ti abonament la libertatea si uita-te la protv la jurnalul de la ora 5. Acolo vei gasi toate intamplarile bolizilor cu sute de cai putere care sa-ti faca viata interesanta.

Iti dai seama ca scopul meu in viata nu e sa fiu interesant pt tine sau altcineva.

 

 

ai fi interesant era unul dintre motivele pentru care as fi inteles sa fie pomenit aici episodul (ceea ce evident nu e cazul) - citeste din nou incepand de la "macar ca" - asta ca sa intelegi logica ultimei fraze.

 

pai si atunci daca nu e asta motivul, care sa fie? cum ar putea fi interesat un cititor mediu de episodul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai fi interesant era unul dintre motivele pentru care as fi inteles sa fie pomenit aici episodul (ceea ce evident nu e cazul) - citeste din nou incepand de la "macar ca" - asta ca sa intelegi logica ultimei fraze.

 

pai si atunci daca nu e asta motivul, care sa fie? cum ar putea fi interesat un cititor mediu de episodul asta?

 

motivul este evident inca de la bun inceput :

 

"Daca-l are cineva vre-un prieten cu A3 negru de firma in care a intrat un adormit cu motoru albastru sa ma contacteze pt ca am uitat sa-i dau omului nr de telefon."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri am fost cu motocicleta prin oras si la un moment dat drumul o lua spre dreapta. am crezut ca o sa o iau si eu la dreapta dar de fapt am ezitat cu 2 secunde drept pentru care am deviat 80cm de la traectorie. am franat si am redresat apoi m-am oprit si am meditat pe marginea celor comise. pe contrasens era un caine care s-a speriat de manevra mea. daca il cunoaste cineva sa ii dea un os din partea mea. am uitat sa il mangai. pe drum mi s-a aprins becul la benzina asa ca am oprit la o benzinarie unde am alimentat. cand m-am dat jos de pe motocicleta mi-am rupt geaca intr-un colt de metal. pagube: geaca rupta 3cm, tabla de metal indoita!

ce povestiri de 2 lei. de ce ar putea fi interesat de asa ceva? se face cumva o statistica in care trebuie incluse si cele mai lipsite de importanta evenimente? e vreun concurs? macar daca era ceva amuzant, se petrecea la 200km/h+ sau in vatican.

:burnout: ;) :D :D hai ca mi-a placut asta :yikes: :blbl: :P :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motivul este evident inca de la bun inceput :

 

"Daca-l are cineva vre-un prieten cu A3 negru de firma in care a intrat un adormit cu motoru albastru sa ma contacteze pt ca am uitat sa-i dau omului nr de telefon."

 

 

aaaaaaaa, acum mai vrei sa va si imprieteniti! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...