Sari la conținut

Pareri despre Suzuki GS500 sau Honda CB500


nutreț
 Share

Postări Recomandate

Si fun pe CB 500: :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=3-LQkYi5n2I



@Freya, pentru o femeie e foarte ok un 500cc, mai ales la inceput ,insa topicul este despre trecerea de la cbr600 f3 la un 500, cand(daca) vei avea ocazia sa mergi pe o motocicleta mai mare o sa-ti dai seama imediat ca nu exista termen de comparatie, sa observi ca un lucru este superior altuia nu inseamna ca desconsideri obiectul inferior

 

Asta cu "pentru o femeie e ok un 500 cc, mai ales la inceput", e posibil sa ii jigneasca pe unii... non-femei de pe forum. Care au 125/250/500 cmc si nu mai sunt chiar "la inceput". ;)

 

Eu mai stiu pe cineva care a trecut de la 600 RR pe CB 500 si e foarte multumit. Nu te contrazic, sunt absolut convinsa ca daca ma sui pe o motoreta mai mare o sa-mi placa mai mult ca si capabilitati dar iarasi depinde la ce o folosesti. Daca cineva ajunge la concluzia ca ii trebuie ceva mai mic si mai manevrabil...

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wow.. accelereaza de la 100 la 120 in 3-4 secunde .. tineti-va bineee!!!!!!!!!!! sau erau mile... da stai nu prinde 120mph... MUHAHAHAHAHa

 

 

 

 

-se misca bine

-consuma 3,5%

-face ENDURO decent

-rapoarte de 1000cc

 

muhahaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wow.. accelereaza de la 100 la 120 in 3-4 secunde .. tineti-va bineee!!!!!!!!!!! sau erau mile... da stai nu prinde 120mph... MUHAHAHAHAHa

 

-se misca bine

-consuma 3,5%

-face ENDURO decent

-rapoarte de 1000cc

 

muhahaha

Deja iti etalezi prostia, atata te duce capu', atata poti. Bafta mai departe

Editat de Error1132
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Asta cu "pentru o femeie e ok un 500 cc, mai ales la inceput", e posibil sa ii jigneasca pe unii... non-femei de pe forum. Care au 125/250/500 cmc si nu mai sunt chiar "la inceput". ;)

Pana nu fac un 50k km pe gs-ul meu nu il schimb, cred ca am mult de invatat pana sa ies din radurile femeilor :)

Eu am cumparat gs500 din motive financiare , si mi-a placut mai mult gs decat cb-ul ca si design, cb500 imi place din 2005 dar costa prea mult pentru mine.

e o motocicleta micuta si are destul demaraj, in comparatie cu alte motoare da ti se pare ca stai pe loc la un moment dat, dar in comparatie cu masini e ok :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general mobrele naked sau sport de capacitati mici in 2 cilindri si putere mica raman repede mici, eu am rezistat ~2 luni pe un GS si nu l-am mai suportat, dar ele ca motoare sunt foarte bune, consumul este enorm de mic, putere in comparatie cu masinile mare. Am un prieten care are GS si nu are de gand sa il schimbe prea repede, si se da cu el de 2 sezoane. Depiunde de fiecare si de ce asteptam sau ce vrem sa facem cu mobra din dotare, pentru multi sunt f ok mobrele gen GS sau CB iar poate pt altii la fel de multi nu sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general mobrele naked sau sport de capacitati mici in 2 cilindri si putere mica raman repede mici, eu am rezistat ~2 luni pe un GS si nu l-am mai suportat,

 

 

adica tu n-ai mai suportat GS-u, minunea tehnicii a mai rapida dintre motociclete , un monument de fiabilitate,economie si distractie pe 2 roti....dar o recomanzi in gura mare,interesant.

post-36094-0-28024500-1379950476_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica tu n-ai mai suportat GS-u, minunea tehnicii a mai rapida dintre motociclete , un monument de fiabilitate,economie si distractie pe 2 roti....dar o recomanzi in gura mare,interesant.

Daca mie nu imi place si as spune ca nu e buna, cum faci tu, doar ca mie nu imi place as fi subiectiv, nu? Mobra e f ok, e si fiabila si economica, indiferent ce spui tu, si asta iti pot spune si actualii sau fostii proprietari. Cum am scris mai sus, amicul meu tocmai incheie al 2-lea sezon si nu are de gand sa o schimbe prea curand. Nu spune ca nu's bune doar pt ca nu iti plac tie pentru ca induci oamenii in eroare, iar cat despre consum iti garantezca daca mergi cu 90 la ora iti ia undeva la 3.8% iar daca mergi pana in 140 la ora nu depasesti de 4.5% afara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din experienta mea..

 

Am avut si GS si CBR F2.

GS-ul. Foarte tare pentru oras. Foarte tare pentru incepatori. Usoara, micuta, te strecori foarte lejer prin trafic. Cam ca o bicicleta. In schimb pe mine personal, la drum lung ma durea spatele. Si cand zic drum lung ma refer la un drum pana la mare de exemplu. Nu consuma mult. Am mea cel putin nu s-a incins exagerat. Nu am avut probleme cu ea... Un pic ciudata la frane. Si fiind usoara poti baga si niste drumuri mai proaste. Eu am mers un pic si pe forestier.

Asta a fost impresia mea referitoare la GS. O motocicleta foarte OK. Din auzite, nu am testat, am inteles ca CB-ul e cam la fel.

Parerea mea este sa pastrezi si CBR-ul daca poti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...