Sari la conținut

Custom Paint


moogoo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:blbl: Pe-afara, cam 350 EUR. Si zic "afara" adica nu mai departe de Atena. La Americani e cam tot pe-acolo. La noi, as vrea sa iau si eu preturile astea, dar...

Sa zicem in jur de 130-200? Daca e mai complicat desenul si necesita mai mult lucru manual, pretul sare. In general, castile pleaca de pe la 130-150, spre 400, daca e lucratura supercomplicata.

Ride safely! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ mogoo:

Vezi ca se apropie momentul. As dori sa vopsesc rezervorul, aripile si cutiile laterale de la filtru de aer. Cadrul ramine negru asa cum e. Astept ceva idei de la tine sa vedem cam ce si cum. Poti sa le pui chiar aici sa vada si altii. Dupa cum am zis as vrea ceva deosebit dar fara prea multe culori. Cit de cit sa fie sobru dar si interesant. Modele tribale, un cap de vultur sau de lup, etc. Ai ceva sau sa caut eu? Am uitat sa-ti spun ca rezervorul are niste infundaturi de la fostu proprietar. Cred ca trebuie remediate si alea. Te bagi tu sau sa le fac astea la un atelier, sau ai tu pe cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Blackrider - Raspunsul il poti citi mai sus, chiar daca pare ciudat. Nu-mi baga textul ala deja fumat cu "nu vreau sa dublez valoarea castii", ca nu ma intereseaza, l-am mai auzit. Asta e! O casca are un pretz si o valoare, la fel si munca mea. Nu fac niciodata comparatie intre valoarea castii si valoarea muncii mele, asa ca fiecare ia deciziile pe care le considera juste. Valoarea mare a castii nu ma convinge nicidecum ca ar trebui sa lucrez mai ieftin. Dimpotriva, ar trebui ca o casca pictata de mine sau de oricine altcineva, sa fie brusc mult mai scumpa, de ce nu dublu ca valoare? Ce-i rau in asta? E valabil si pentru motoare, unde afara o lucrare poate ajunge si pe la 4000 EUR - nu e cazul la noi insa.

Renegade - am ceva informatii pentru tine, vreau insa niste poze digitale cu motorul tau - lateral si de sus-rezervorul, pe care le vreau pe mail - mugur@artpub.ro sau mugur@adentity.ro. Si poate ne vedem sa vorbim mai pe larg.

Toate bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: Blackrider, no problem man, doar ca vreau sa se stie clar: se poate si scump, dar se poate si pe banii pe care-i are fiecare - ideea centrala e ca nu pot totusi sa cobor sub anumite standarde de calitate artistica si sub anumite sume ce-mi acopera materialele si efortul.

Renegade, n-am primit nimika, try again. Sau hai pe la mine, sint pe Magheru la birou, pina seara, noaptea chiar!

Cozo, respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana:  Blackrider, no problem man, doar ca vreau sa se stie clar: se poate si scump, dar se poate si pe banii pe care-i are fiecare - ideea centrala e ca nu pot totusi sa cobor sub anumite standarde de calitate artistica si sub anumite sume ce-mi acopera materialele si efortul.

Renegade, n-am primit nimika, try again. Sau hai pe la mine, sint pe Magheru la birou, pina seara, noaptea chiar!

Cozo, respect!

Vezi acum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corespondez cu Jean pierre Nijs din Olanda, e un tip tare. OK, sint multe lucruri misto pe situl ala... cu unii dintre ei nici nu ma compar, dar aia fac chestia asta zilnic, si cistiga un ban din treaba asta - ei bine, aici nu prea merge din pacate! daca as aerografia si eu in fiecare zi cite un motor, cred ca m-as incumeta sa ies si eu in lume... Experientza spune multe! Peste o saptamina ma apuc de autobuz - tribale pe lungime de 8m!, metalizate... am sa vorbesc atunci si cu vopsitorul cu care o sa ma ajut, si voi aranja cu el sa pot oferi "full service" pregatire de piese si lacuire la final, dupa ce pictez eu... si voi putea anuntza macar pretzul lui care nu prea ar trebui sa varieze.

Toate bune! Aprindetzi farurile ca s-a lasat toamna! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...