Sari la conținut

Custom Paint


moogoo
 Share

Postări Recomandate

Domnilor, daca atzi vazut cumva pe acest respectabil site lucrarea mea facuta pentru un motorist adevarat numit Cozo (Honda CBR 600), cred ca ar trebui sa va ginditi ce-ar merge pictat pe rezervoarele si aripile chopperelor voastre, pentru ca de-abia astept un voluntar la niste tribale, celtice sau flacarui... asta ca sa vedetzi ca se poate. Bineinteles, se pot face muuuulte lucruri, de fapt pot face orice vretzi! Numai sa vorbim. Mugur e numele meu, mugur@artpub.ro, si 0740.193.953. pe mobil sau 629.34.35, seara.

Si pentru ca sint designer dar nu sint motorist, trebuie sa va spun ca-mi plac chopperele la nebunie! Mi se pare ca implica mult mai multa pasiune si dedicatie decit orice alt fel de motoare. Deci, vreau sa vi le personalizez.

Aveti aici un rezervor mai vechi, facut de mine in Anglia pentru un chopperist de-al vostru...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cred ca ma bag la un custom-paint ca ti-am vazut lucratura de pe Honda lui Cozo. Dar cred ca abia la sfirsitul sezonului ca acum dureaza prea mult si pierd din placerea condusului. Poate pina atunci iti mai dezvolti procesul tehnologic pentru ca sincer, nu prea am loc in casa pe calorifere pentru uscat :D Pune-ma orcum pe lista de asteptare! M-ar interesa ceva motive tribale in flacari...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D OK, asta am inteles de mult si nu comentez, e normal: "cine are motor, merge cu el cit poate, mai ales cit timpul e bun" Stiu acum ca pentru mine va veni vremea urita si plina de comenzi (hopefuly) si atunci am sa va stau la dispozitie. Pina atunci nu ma uitati si stringeti ceva bani, sa ma bucur si eu macar pe la Craciun, hehe!

Numai bine si multa bafta! Mergeti incet, sa vada lumea ce motoare misto aveti! Si puneti o eticheta mica pe rezervor: " This bike will be customized soon by MooGoo"!

Pina atunci... va ascult doleantzele...

post-24-1083917216_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi! Stau in Bucuresti, dar primesc comenzi din orice oras, nu va fie teama! hehe! va plac ardeii grasi? ...Asta-i o copie dupa un japonez, da' a iesit bine...nu?

post-24-1084263563_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate ce preturi ai ? Nu vreau sa-mi fac motorul cap-coada...vreau doar ceva pe rezervor si pe aripi. Am sa-ti trimit un mail ...poate reusesti sa ma ajuti cu nishte idei....sfaturi...orice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Mai domnilor, venitzi sa discutam, ca pretzuri fac pentru toata lumea! Nu ma supar daca-mi ziceti "am XXX lei si vreau sa-mi lucrezi ceva" Si-atunci eu voi sugera ce se poate face de banii aia. Ne intelegem cumva. Hai! :D

post-24-1084545825_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai sa zicem ca am 100$. CAM ce poti face de ei. acum, maine poimaine iti pun motoru la dispozitie. pentru o luna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( :ph34r: :( Paai, lucrurile stau cam asa: nu aveti bani decit pentru vopsit o aripa, dar vreti pe motoare poze la care se lucreaza o viatza! Lucrul pe banii clientului inseamna ca VOI spunetzi citi bani avetzi si EU spun ce pot sa fac - adica eu aleg sa propun un model, ceva... ca sa nu muncesc degeaba. Daca aveti voi modelul si este un model complicat (ca in cazul de fatza), atunci intelegerea e alta: voi aratatzi modelul si eu spun cit costa. Nu le combinam! Cum preferi? Un lucru de 100 de EUR, sau sa-ti spun cit costa sa-ti fac fata aia pe rezervor? Am sa-ti comunic ambele variante: de 100 de euri pot sa-ti fac niste tribale SIMPLE, flacari sau alte motive geometrizate, fara multe culori (un fel de autocolant mai cu "degradee") Nu vorbesc de faptul ca nu-mi acopar nici materialele cu banii astia...dar... treaca de la mine...

De 400 EUR, iese si fata din poza, doar rezervorul. Restul...

Stii ce ma amuza? Faptul ca aproape toata lumea are impresia ca daca exista pe undeva putin talent, atunci pentru "artist" e floare la ureche sa scoata repede si misto orice chestie. Ei bine, mie unul nu-mi iese asa de rapid ceva pentru ca sint perfectionist si lucrez cu pasiune orice as face... nu dau rasoale si nu-mi permit sa va cer bani pe cacaturi, asa ca n-o sa vedeti motoare facute de mine care sa fie naspa si nici n-o sa vedeti chestii prea ieftine. Cam asta e, Domnilor, Doamnelor... Astept.

post-24-1084901207_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect! Dai un ban da stai in fata! Asa zic si eu. Decit sa faci o frectie de doi lei mai bine o lasi balta.

Dupa cum ti-am zis mogoo, dupa terminarea sezonului as vrea ceva custom paint. Niste "flames" ca lumea si cu ceva tribale. Si astea pe rezervor, pe aripi si pe capacele laterale, pe fond negru. Cadrul ramine asa cum este. Daca poti sa faci si pe cadru fara sa demontezi motorul se poate si acolo. Iti las imaginatia libera si eventual sa vii tu cu ceva propuneri. La urma sa vedem si cit costa. Asa e bine? Ca tot esti de meserie si am vazut ca la cozo ai facut treaba buna. Doar ca eu nu am atita plastic. Te astept!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ph34r: Chopperele sint lucraturi de suflet, de-abia astept sa "produc" ceva pe unul... Am sperantza sa fac si un Harley... doua... dar asta e un pic altceva... Oricum, pina la toamna imi vin niste materiale speciale din Canada si as vrea sa experimentez oarece tehnici noi... Daca are cineva bani, as vrea sa vad cum vine un desen cu foitza de aur... ceva filigran... pentru cunoscatori... pe ici, pe colo...

post-24-1084979287_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde mult de ce vrei. Alege o tema... e mai usor pentru mine daca ma pot focusa pe ceva anume... De exemplu mie-mi plac tribalele, dar ar merge ceva in plus, care sa te reprezinte. Daca ai o porecla cunoscuta intre voi, daca motorul tau se numeste cumva, daca iti place o anume chestie de ici de colo... Tribale sau flacari pot fi de "sustinere" pentru tema centrala - ce i-am facut lui Cozo se baza pe scorpion, el fiind in zodia aia... apoi pe planete si modele tribalo-celtice inventate de mine ca sa sustin tema scorpionului. poate a iesit cam incarcata, dart eu zic ca asa trebuie vazute lucrurile: tema centrala si apoi ancadramentul - asta in cazul unei lucraturi mai complexe. Se pot face chestii excelente numai cu modele celtice sau tribale, fara o tema anume. Ne gindim. Ai poze cu motorul.../ parca am vazut ceva... Trimite-mi pe mail - mugur@artpub.ro. vorbim

Uite un exemplu de rezervor care mie-mi place. ce zici?

post-24-1085041956_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde mult de ce vrei. Alege o tema... e mai usor pentru mine daca ma pot focusa pe ceva anume... De exemplu mie-mi plac tribalele, dar ar merge ceva in plus, care sa te reprezinte. Daca ai o porecla cunoscuta intre voi, daca motorul tau se numeste cumva, daca iti place o anume chestie de ici de colo... Tribale sau flacari pot fi de "sustinere" pentru tema centrala - ce i-am facut lui Cozo se baza pe scorpion, el fiind in zodia aia... apoi pe planete si modele tribalo-celtice inventate de mine ca sa sustin tema scorpionului. poate a iesit cam incarcata, dart eu zic ca asa trebuie vazute lucrurile: tema centrala si apoi ancadramentul - asta in cazul unei lucraturi mai complexe. Se pot face chestii excelente numai cu modele celtice sau tribale, fara o tema anume. Ne gindim. Ai poze cu motorul.../ parca am vazut ceva... Trimite-mi pe mail - mugur@artpub.ro. vorbim

Uite un exemplu de rezervor care mie-mi place. ce zici?

Imi place modelul de desen dar daca ai vreo combinatie pe fond negru. Chiar si cu doua culori. Apoi acelasi tip de desen daca se poate replica si pe aripi sau data eventual o continuitate din fata pina in spate. Iti trimit poze de acasa ca acum sunt la servici.

Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( :ph34r: :(  Paai, lucrurile stau cam asa: nu aveti bani decit pentru vopsit o aripa, dar vreti pe motoare poze la care se lucreaza o viatza! Lucrul pe banii clientului inseamna ca VOI spunetzi citi bani avetzi si EU spun ce pot sa fac - De 400 EUR, iese si fata din poza, doar rezervorul. Restul...

Stii ce ma amuza? Faptul ca aproape toata lumea are impresia ca daca exista pe undeva putin talent, atunci pentru "artist" e floare la ureche sa scoata repede si misto orice chestie. Ei bine, mie unul nu-mi iese asa de rapid ceva pentru ca sint perfectionist si lucrez cu pasiune orice as face... nu dau rasoale si nu-mi permit sa va cer bani pe cacaturi, asa ca n-o sa vedeti motoare facute de mine care sa fie naspa si nici n-o sa vedeti chestii prea ieftine. Cam asta e, Domnilor, Doamnelor... Astept.

Mogoo tata...io zic sa te mai gandesti la pretzuri...pana la urma esti in romania...shi apropo...aici in galati,se pot face lucrari de genul care a cerut shacalu' mult mai ieftine.

nu sunt genul de om care sa faca o reclama proasta dar.... mi-am dat cu parerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe casti nu lucrezi? Daca da cam la cat ar ajunge o lucrare totala pe casca? Ma gandeam la un craniu mare care sa o acopere pe toata .....

:ph34r: :( :( Nu de alta dar pe interiorul castii deja ai unul.... :( :( :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...