Sari la conținut

Catu Muza!


bubu
 Share

Postări Recomandate

salutari!!!

 

Am o problema mare.... nu am inspiratie :burnout: cum sa o vopsesc pe Pisi, as vrea si eu niste sfaturi sau niste poze daca aveti altele de cat cele de pe forum. Voi cum credeti ca se vede mai bine, cadru negru si restu albastru sau toata albastra? chiar astai am vaut una pe net galbena complet si trebuie sa recunosc ca nu arata deloc rau!

 

Mai am o problema cu bordu, nu se inchide bine ramane un spatiu prin care se vede in el, asa e el sau trebuie luat la ciocane.

Trebuie sa mentione ca sunt 120% incepator si e prima motocicleta pe care o detin ;) ori ce sfat e bine venit si preferabil si poze, apropo am vaut ca ca la furca are niste pantalonasi care acopera telescoapele, eu nu le am la mine sunt niste cauciucuri si vroiam sa stiu daca gasesc ceva de genu ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari!!!

 

Am o problema mare.... nu am inspiratie ;) cum sa o vopsesc pe Pisi, as vrea si eu niste sfaturi sau niste poze daca aveti altele de cat cele de pe forum. Voi cum credeti ca se vede mai bine, cadru negru si restu albastru sau toata albastra? chiar astai am vaut una pe net galbena complet si trebuie sa recunosc ca nu arata deloc rau!

 

Mai am o problema cu bordu, nu se inchide bine ramane un spatiu prin care se vede in el, asa e el sau trebuie luat la ciocane.

Trebuie sa mentione ca sunt 120% incepator si e prima motocicleta pe care o detin :D ori ce sfat e bine venit si preferabil si poze, apropo am vaut ca ca la furca are niste pantalonasi care acopera telescoapele, eu nu le am la mine sunt niste cauciucuri si vroiam sa stiu daca gasesc ceva de genu ala.

 

legat de bord si pantaloni, e buna intrebarea...da ciocane, poate merge :D iar cu vopseaua, pana la urma tu esti singurul care poate decide cum iti place..si stii asta...oricum...spor...si daca esti 120%incepator ai grija in trafic ca e plina lumea de nebuni :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt vopsit in caz ca esti dispus sa schimbi culoarea te sfatuiesc sa scoti de pe net cateva zeci-sute de poze si analizeaza care culoare ar sta cel mai bine. In cazul in care nu vrei sa schimbi culoarea cauti doar nuantele ale culorii din talon.Dar te sfatuiesc sa nu copii 100% decat daca ti s-a pus pata rau de tot pe un model.Inspira-te si adu-ti si tu aportul ca sa fie unica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca o dau in bara cu ciocanele la borb credeti ca mai gasesc altu?

 

 

porcaria aia de bord este primul lucru la care ash renuntza....este mare, becurile alea de acolo sunt inutile cu exceptzia celui de ulei shi celui de incarcare, intra apa in el shi daca este bine inchis, etc etc etc

 

dupa mine: ii faci carcasa pt vitezometru(o cana de inox pe masura lui este ideala pt asta) itzi iei doua carcase pt becurile mai sus amintite shi ai terminat povestea.....cat despre contact sunt sigur ca ii vei gasi un loc mai ferit ca sa il montezi

 

 

in rest tot ce pot sa itzi spun este ca pisi este o motocicleta tare buna, dar ca orice rusoaica are foarte multa personalitate shi probabil ca itzi va lua ceva timp pana sa ii intri in gratzii :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc fratilor, si daca mai aveti sfaturi sau idei mai scrieti aici sau imi puteti scrie si pe mali ( kick_as_ionut@yahoo.com ) daca nu vreti sa scrieti aici

Editat de bubu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in loc de bordul ala poti folosi farul model vechi (becurile sunt in far), la fel cu cel din poza, iar la origine cadrul vine vopsit in negru. "pantalonasi" se gasesc, unii ii dau jos, deci nu pot sa coste cine stie ce.

 

depinde ce vrei sa faci din ea. iti recomand sa o lasi originala.

 

sper sa nu se supere proprietarul pozei ca am folosit-o aici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in loc de bordul ala poti folosi farul model vechi (becurile sunt in far), la fel cu cel din poza, iar la origine cadrul vine vopsit in negru. "pantalonasi" se gasesc, unii ii dau jos, deci nu pot sa coste cine stie ce.

 

depinde ce vrei sa faci din ea. iti recomand sa o lasi originala.

 

sper sa nu se supere proprietarul pozei ca am folosit-o aici...

 

 

ma gandeam sa-i las bordu care-l am acum si sa-i bag si un turometru si si contactu sa-l pun intre ceasuri, am vazut cateva nepre cu bordu asta si miau placut, bine inteles ca erea facut misto adica vopsit si drept

 

pantalonasi iti dau eu, ca vreau sa ii dau jos de la a mea. dar mai tre sa astepti un pic pt ei, ca nu stiu cand ajung acasa sa ma apuc de treaba.

 

e ok, :burnout: nici eu nu ma grabesc pana la primavara am tot timpu, apropo daca te ajuta cu ceva iti dau eu mansoanele mele de cauciuc daca te ajuta cu ceva. Daca vrei sa vb cu mine pe mail: kickas_ionut@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...