Sari la conținut

Scuteru Meu Kymco


Rawad21
 Share

Postări Recomandate

uau, pe bune? mama cat de tare... :rock:

 

nu ii chiar asa de tare cum crezi tu... :duel:

 

ca daca tre sa schimb banda, tre sa intorc capu' sa ma uit daca vine cineva ... da asa ii mai sigur :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

i-am facut consumu : fix 3 L la 153 km ..deci 2 % yupii :ok: \:rock:/

cred k placutele de frana trebuie sa frece umpic .. si la tata fac la fel :duel:

misto.. consuma putin ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dealeru tau e cam batut in cap inseamna :| ... crede k mergi 2 ani cu cel mai puternic scuter de 50cc la kymco cu 50km/h ... ai putea sa ii umblii tu acolo si la revizie pui la loc limitarea. dar e mai ciudat la kymco k mie mi-au dat o bucsa .. si aia habar nu am unde se baga k sa te ajut.. iti spun dupa ce mi-o face pe a mea daca te intereseaza varianta asta...si app prima revizie nu trebuia sa fie la 500 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i-am facut consumu : fix 3 L la 153 km ..deci 2 % yupii :ok: \:rock:/

cred k placutele de frana trebuie sa frece umpic .. si la tata fac la fel :duel:

 

scuterul este nou...trebuie sa ai rabdare un pic pentru ca placutele de frana sa se "aseze" un pic ....eu am 2500 km cu el (e de 125cc) si parca nu mai freaca chiar asa.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat azi la dealer pt revizia de 1000 km si i-am zis si de delimitare si mi-a zis ca pierd garantia :D( ce pot sa fac sa ia mai mult de 50 cat ia acu fara sa pierd garantia?

Oricum nu te baza asa mult pe garantie, daca te duci cu el stricat grav te face pe tine vinovat de stricaciune si tot ca el ramane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum nu te baza asa mult pe garantie, daca te duci cu el stricat grav te face pe tine vinovat de stricaciune si tot ca el ramane.

 

asta asa este...eu dupa ce am avut accident aveam furca ,ax si tot ce era pe fata rupt....si am platit din buzunar reparatia...daca e vina ta,platesti toata reparatia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i-am facut consumu : fix 3 L la 153 km ..deci 2 % yupii :rock: \:rock:/

cred k placutele de frana trebuie sa frece umpic .. si la tata fac la fel :rock:

catzi km ai facut cu el pana acum si cam cu ce viteza medie ai mers?

Mie mia consumat 2.5% si am mers 90% numai cu 45-50 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dealeru tau e cam batut in cap inseamna :| ... crede k mergi 2 ani cu cel mai puternic scuter de 50cc la kymco cu 50km/h ... ai putea sa ii umblii tu acolo si la revizie pui la loc limitarea. dar e mai ciudat la kymco k mie mi-au dat o bucsa .. si aia habar nu am unde se baga k sa te ajut.. iti spun dupa ce mi-o face pe a mea daca te intereseaza varianta asta...si app prima revizie nu trebuia sa fie la 500 ?

 

Bucsa aia(cred ca vb de bucatica aia de teava metalica) se baga in variator. Aia pe care o avem acu are un cot la mijloc si nu lasa cureaua sa urce pana la capat. M-am gandit si eu sa-mi bag codita p-acolo si sa o inlocuiesc si cand ma duc la revezie sa o pun la loc dar tot ramane toba limitata, iar pe mine ma intereseaza mai mult demarajul decat viteza maxima. Nu stiu ce sa fac. Ma mai gandesc.Mai e varianta unei tobe sport dar nu prea am $$ :D. Cu garantia e cam cum a zis costy. Macar am 1000km (azi facuti) fara probelme majore (doar probleme de reglaj)

post-16866-1178396760_thumb.jpgpost-16866-1178396779_thumb.jpg

Scuzati calitatea, sunt facute noaptea cu telefonu

Editat de nightmare_cristy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

catzi km ai facut cu el pana acum si cam cu ce viteza medie ai mers?

Mie mia consumat 2.5% si am mers 90% numai cu 45-50 :D

normal..ia tine`l tu numai blana si zi`mi daca tot 2l la 100 ti`a luat. :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai de la 282 la 435. mers in rodaj cu aprox 35-40 dupa 400km am mers cu 40-45 max 50 (am mers cativa km si cu pasager sa vad cum e)

 

aha deci asa e cu axu ala... hmm e diferit fata de celelalte scutere. mai e jigleru care se schimba usor..

in toba stiu k limiatarea e o tzeava pe care trb sa o tai sa sa astupi gaura

Editat de kidmeister
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara mi-am zis si eu asa: hai sa-i dau si eu blana. La urma urmei ce se poate intampla? I-am dat si...surpriza! Nu prindea 50 ca inainte, ci 55(cu limitator, logic) :bounce: si aveam cam 8500 de ture. M-a surprins cate ture ia la mersul in gol (adica pe loc, pe cric)---> 10.000 rpm

Editat de nightmare_cristy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kymcomanilor :drums: ,cati bani atzi dat ca sa va schimbe uleiul?

 

poate sa-mi zica si mie cineva ceva despre kymco yup 50? adica, mai precis, ce sa-mi iau: kymco yup 50, 13.000 Km la 750 Euroi sau gilera stalker 16.000 Km 850 Euroi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...