Sari la conținut

Cadru Simson


simsonache
 Share

Postări Recomandate

salutare postez acest anunt pt un prieten in ideea ca poate undeva este cineva care il poate ajuta are simson da are belea la cadru adica suduri si la rar l.au respins asa ca va rog cine are un cadru cu acte sa posteze aici nu conteaza de unde esti ai????? :burnout:

multam fain si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm...cam greu cred de casit cadru cu acte la simson(daia nici nu se inghesuie lumea vad)...dar, poate sa polizeze, sa revopseasca frumos sau dupa polizat, sa faca o questie de estetica si sa imbrace tot cadrul in ceva sa nu bata la ochi , si binenteles, sa mearga in alta parte la rar ;) de preferabil ar fi sa fol furtun de dush care se poate desface si remonta pe tevi mai amri din cate stiu, da e de munca pt ca tre imbinat...mult noroc si daca aflu ceva, iti zic... :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm...cam greu cred de casit cadru cu acte la simson(daia nici nu se inghesuie lumea vad)...dar, poate sa polizeze, sa revopseasca frumos sau dupa polizat, sa faca o questie de estetica si sa imbrace tot cadrul in ceva sa nu bata la ochi , si binenteles, sa mearga in alta parte la rar :D de preferabil ar fi sa fol furtun de dush care se poate desface si remonta pe tevi mai amri din cate stiu, da e de munca pt ca tre imbinat...mult noroc si daca aflu ceva, iti zic... :burnout:

ma astia de la rar vor cadru curat fara chit la imbinari sau suduri ciudate ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe unde sunt sudurile, si cum arata ... daca este intrat in cadru nu am ce sa-i fac. daca cadrul a fost sudat pentru ca sa rupt pe undeva se poate aranja si slefui si nu mai vad aia nimik ??? cred ca ar fi bine daca ar mere mai intai cu el la ITP... ca aia si asa nu stiu despre ce este vb!!!! poze cu sudurile ca sa imi pot da seama pls :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cadrul eu zic ca poate fi sudat, daca nu e modificat. Nu inteleg de ce n-ar fi voie sa iti sudezi cadrul rupt, pe cand la dacie poti sa sudezi si sa resudezi pragurile si lonjeroanele (elemente de structura). In concluzie daca ai cadrul in forma originala, insa sudat, nu cred ca au voie sa te respinga cu el. Pererea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as zice sa cauti pe cineva care are o cunostiinta pe la RARurile astea...sa nu te tot plimbe atata...eu asa fac...pentru ca astia is in stare sa refuze si un simson ca scos din fabrica daca nu le place ceva...dai si tu acolo ceva si rezolvi....eu cand merg imi verifica numai seriile si nika altceva...frane...faruri...semnalizari...nika......ultima data mi s-a rupt frana fata chiar cand am oprit acolo la verificare..nu am avut nici un bai..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as zice sa cauti pe cineva care are o cunostiinta pe la RARurile astea...sa nu te tot plimbe atata...eu asa fac...pentru ca astia is in stare sa refuze si un simson ca scos din fabrica daca nu le place ceva...dai si tu acolo ceva si rezolvi....eu cand merg imi verifica numai seriile si nika altceva...frane...faruri...semnalizari...nika......ultima data mi s-a rupt frana fata chiar cand am oprit acolo la verificare..nu am avut nici un bai..

 

au respins ei ktm pe problema de roti, fara nici o modificare, desi nu era mare rau problema ;) fieru frate, se face...atata timp cat nivelezi incarcatura cu sudura si revopsesti sa nu se vada... :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D ma nu stiu cum arata sudura ca tipu mi.a zis ca nu aputut face rar.ul o relatie pt om aveti?tipu de 6 ani se chinuie si nu vrea sa renunte cer ajutor omu e bine intentionat nu vrea ca simsonul lui sa ajunga la gunoi :burnout: multam

 

mama....6 ani?woow....tare omu...de acum nu prea mai mere ca s-a pus legea si pe aia grav, si te poate opri politia pe strada si daca ai necazuri de genul si raru facut, ii beleste pe ei...sunt nebuni...si nu se mai risca...iar aici, tre sa ii intleleg...totusi...fugi pana la el si vezi poate reusesti sa il ajuti sa o polizati frumos ca apoi sa dati vopsea sa nu sar ain ochi...si de ajuns la gunoi nu ajunge....ca o poate da pe buc si sa stranga s aisi ia alta simsonica...

 

dachiar...tu ai de unde sa faci rost de un far pt un tov? :yikes: original, exact pt ce ai tu....da cascaval si ;) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama....6 ani?woow....tare omu...de acum nu prea mai mere ca s-a pus legea si pe aia grav, si te poate opri politia pe strada si daca ai necazuri de genul si raru facut, ii beleste pe ei...sunt nebuni...si nu se mai risca...iar aici, tre sa ii intleleg...totusi...fugi pana la el si vezi poate reusesti sa il ajuti sa o polizati frumos ca apoi sa dati vopsea sa nu sar ain ochi...si de ajuns la gunoi nu ajunge....ca o poate da pe buc si sa stranga s aisi ia alta simsonica...

 

dachiar...tu ai de unde sa faci rost de un far pt un tov? :D original, exact pt ce ai tu....da cascaval si :burnout: :D

ma nu stiu da sa ma int ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...