Sari la conținut

Recomandare vopsit aripa?


kelshak
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

 

Imi poate cineva recomanda o vopsitorie in Bucuresti unde imi pot revopsi aripa din fata de la mobra? E doar un negru lucios.. deci nu ar trebui sa fie complicat. Dar nu vreau sa arate de parca a facut-o cineva cu spray-ul. Adica sa fie profi cat de cat.

Si daca imi puteti da si o parere referitoare la costuri. Cam cat credeti ca m-ar costa treaba asta?

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut niste elemente vopsite la Bardak Motor si aratau foarte bine (vopsea data uniform chiar si in zonele putin mai greu accesibile, lac fara scurgeri sau impuritati din pistol - sau poate nu am vazut eu cu toate ca m-am uitat special dupa asa ceva). Din pacate, nu pot sa imi dau cu parerea privind calitatea vopselei in timp sau cat de usor sare. Eu intrebasem informativ cam cat ar costa vopsitoria la ei si mi s-a zis ca ar fi 100 euro pe element (totusi ma gandesc ca difera putin pretul in functie de dimensiuni).

Editat de brian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc! prefer sa dau 150 de lei undeva decat sa bajbai eu si sa ma bag la ceva la care nu ma pricep deloc. deci concret vreo vopsitorie stiti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am dat 200 RON pe vopsit o carena fata care inafara de impuritati in lac arata ok (de la pistol cica). Calitatea vopselei insa s-a vazut in timp (2-3 saptamani mai precis) si cred ca iesea ceva mai bine daca o faceam singur la spray. Acum, sigur, depinde peste cine dai.

Editat de brian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

100eur/element este obscen. Urias! Am intrebat eu la Iorgu in Tunari si mi-au cerut 150ron. Fac treaba foarte buna.

 

Mersi! Am gasit cu google. Nu stiam de ei si am crezut ca e un tip "Iorgu" din Tunari.. :) Acum am vazut ca e service in toata regula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...