Sari la conținut

montare roata fata cbr f3


Postări Recomandate

salut!sper sa nu fie o intrebare prea idioata...intampin niste probleme la montarea rotii fata la f3-ul meu(penibil,stiu)...intrebarea mea e:distantierele vin intre cauciucul de protectie a rulmentilor si furca propriu-zisa?si a doua:distantierele vin pe ambele parti?in schema explodata vin in ambele parti,dar am comandat un ax (al meu nu mai e de gasit)si a venit cu 2 distantiere,dar care sunt asimetrice...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:distantierele vin intre cauciucul de protectie a rulmentilor si furca propriu-zisa?

 

distantierele TREC prin semeringuri, daca distantierii sunt asimetrici si-i montezi invers nu poti monta etrierii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

distantierele TREC prin semeringuri, daca distantierii sunt asimetrici si-i montezi invers nu poti monta etrierii.

Uneori daca te chinui indeajuns de mult, merge, mai ales la motoare cu etrieri flotanti, ca dupa se invarte roata greu e alta mancare de peste :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...deci,axul intra din stanga la dreapta cum stai in fata roti s-o montezi...iar distantierele cel mai lat vine in stanga sidreapta celalalalt...daca stai pe motor directiile sunt invers decat cele descrise,chiar si-n poza arata un distantier mai lat decat celalalalt

Editat de djraven79
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...deci,axul intra din stanga la dreapta cum stai in fata roti s-o montezi...iar distantierele cel mai lat vine in stanga sidreapta celalalalt...daca stai pe motor directiile sunt invers decat cele descrise,chiar si-n poza arata un distantier mai lat decat celalalalt

Cum stai in fata intra de la dreapta la stanga si distantierul lat vine pe stanga iar cel subtire pe drepta. Daca te uiti in poza de mai sus, la cum vin etrierii iti dai seama ca vederea e din fata si care cum vine exact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scurt stanga, lung dreapta ...

Urmeaza raspunsul lui ThunderByte . Distantierii vin intre rulmenti / semeringuri si furca . Sa-ti fie mai usor la montaj , poti sa dai etrierii jos de pe furca .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfuu...am montat intr-un final...cu toate ca sunt ingrijorat ca distanta dintre discul din stanga,cel cu distantierul ingust,si furca este f mica(gen 2mm)...oricum cred ca am sa o duc la un mecanic sa fiu sigur..multumesc foarte mult pt sfaturi si interes!numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...