Sari la conținut

ktm exc250 vs 300 an 2008-2010


enduro_man
 Share

Postări Recomandate

Salutare...

Exista diferenta mare intre 250 si 300 la cuplu ?

M-am dat cu un 250 din 99' mai demult si nu mi-a placut ..iar la 300 am probat un gas-gas din 2008 ...acesta mi-a placut

Vreau pareri intre 250 si 300 .Am inteles ca modelele noi sunt total diferite de cele vechi cand vine vorba de cuplu.Din pacate (cel putin momentan) nu pot proba cele 2 motociclete sa fac o comparatie pe pielea mea.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dc te intereseaza dupa 2008 ktm 250 spun baietii ca este super, eu am un ktm 300 din 2004...imi place cum trage imi permite multe greseli , la modul care eu sunt inca incepator la enduro...nu trebuie sa i dau ture la maxim la anuminte pante, in schimb am mers cu 250 tot de genu 2004 2005 si nu mi a placut. atentie sa ai peste 75kg si peste 1, 75 sa nu te chinui cu ele...eu am 1, 65 si ma chinuie :D bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu cat sunt mai noi cu atata au mai buna ciclistica sunt mai usoare mai fiabile dar un pic mai blegi fata de cele vechi .. dar asta nu inseamna ca nu iti rupe coloana nu trebe sa ai peste 1,75 poti sa ai si un 1,50 daca iti place te descurci tu ... gas-gas 2008 bestial si la pret fata de ktm cat despre 250 e versiune mai cross nu e ca 300 dar te descurci si cu el dar 300 unicorn pentru enduro ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dc te intereseaza dupa 2008 ktm 250 spun baietii ca este super, eu am un ktm 300 din 2004...imi place cum trage imi permite multe greseli , la modul care eu sunt inca incepator la enduro...nu trebuie sa i dau ture la maxim la anuminte pante, in schimb am mers cu 250 tot de genu 2004 2005 si nu mi a placut. atentie sa ai peste 75kg si peste 1, 75 sa nu te chinui cu ele...eu am 1, 65 si ma chinuie :D bafta

 

vreau sa fie cat mai nou (in limita bugetului ) deoarece e mai fiabil,ciclistica mai buna + e-starter la modelul 300 (care ma incanta si pentru planurile mele e un super avantaj) .incepand cu 2015 vreau sa reiau acest sport la un alt nivel..deci veti da de mine pe la multe concursuri.

Editat de enduro_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca iti permite bugetul husaberg ,, daca e mai modest ktm 300 ,, daca vrei pret bun si motor cat de cat nou gas gas .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Circula vorba ca Husa pt KTM era precum Maybach pt Mercedes, Lexus pt Toyota, Infinity pt Nissan, etc....

Acum Husa e deghizat sub Husky. Ambele am impresia ca sunt KTM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

200 exc este o motoreta fenomenala care deja e legenda.detin una si pot sa spun numai de bine,o am de 2 ani si mereu vin din ture de enduro cu zambetul pe fata.usoara,fiabila(asta daca o intretii ),foarte manevrabila.are joase cat cuprinde si si in ture mari rupe pamantul.daca facem comparatie cu 250 sau 300,300-le clar are avantajele ei.depinde si greutatea ta,si ce vrei sa faci cu ea.200 vibreaza mai putin,este mai usoara,o simti aproape ca pe o bicicleta.300--le vibreaza mai mult,este mai grea dar are joase mult mai mari.cel mai bine ar fi sa te dai cu fiecare din ele si nu doar 10-15 min

ps:cred ca eu sunt unul din baietii de la bv cu 200 exc :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ovi200exc faci parte din "CRAMPOANE" ? :)

in 2015 vreau sa ma dau cu voi,v-am urmarit pe youtube .

bafta in continuare

PS: merg pe 300..200 e putin pentru mine..250 nu vreau ..am probat 300-le o zi intreaga...m-a facut sa iau decizia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,fac parte din Crampoane.de ce sa vii sa te dai doar in 2015 ???esti binevenit oricand !! felicitari ptr decizia luata !

iar in cealalta ordine de idei,ktm 200 exc, daca este carburatia este bine pusa la puct,papa mai putina benzina decat un 250 sau 300,si asta o spun in cunostinta de cauza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnul ovi200exc ..doar in 2015 vin in romania..momentant sunt plecat. chiar vreau sa luam legatura canda ajung in tara si sa va fac o vizita la brasov

multumesc pentru sfat domnul vargoneti..o sa vad ce gasesc la momentul potrivit ( in toamna) intr-un buget de 3800 ..vreau sa imi ramana bani si pentru o casca noua si ceva piese la motoreta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...