Sari la conținut

Intrebare pt Honda CBR 125 releu


Rudix
 Share

Postări Recomandate

Salut!Tocmai mi-am cumparat semnalizari simple,after market,le-am montat si nu clipesc la semnalizare.Am schimbat 2 relee intre ele,releele amandoua sunt mecanice.Becurile semnalizarilor sunt de 12v10w,si am primit diferite sfaturi referitoare la achizitionarea unui releu electronic.Releul meu de acum are 2 pini,deci imi trebuie ceva cu 2 pini.Cautand pe internet am gasit asta http://www.viomotor.ro/piese-si-accesorii-moto/piese-electriceelectronice-moto/piese-electriceelectronice-moto-c80/releu-semnalizare-12v-p656.html

Motocicleta este an fabricatie 2004,si nu stiu sigur daca sa cumpar releul si daca va functiona cu releul de acolo.Mersi fain ca ai citit pana aici ^_^

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Releu clicaie,dar doar odata,nu clicaie in continuu cum ar trebui.Clicaie atunci cand dai comanda din buton,un singur bzzz si restul nimic.

Editat de Rudix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E 15 lei un releu electric de scuter, la mine a mers. (ma rog, in linkul tau e 20).

 

Vezi totusi cati pini ai la releul tau vechi, ca atunci cand mi-am luat eu ma intrebase omul daca am nevoie cu 2 sau 3 pini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, releul tau actual cel mai probabil e de 21W x 2 de aici si comportamentul descris. Poti rezolva problema prin achizitionarea unui releu compatibil de 10W x 2 sau prin inlocuirea becurilor cu unele de 21W ce au acelasi soclu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...