Sari la conținut

Manual Honda Hornet CB600FA 2010


Postări Recomandate

Salut,

 

Ma poate ajuta cineva cu un manual pentru un hornet din 2010? Exista PDF? Sunt interesat sa cumpar manual de service pentru modelul meu daca are cineva de vanzare.

aca nu exista, si se poate uita cineva in el, as vrea sa stiu:

 

1. Ce grad de ulei e recomandat?

2. Cum se regleaza telescoapele fata (furca), pentru preload si rebound. (Care sunt valorile standard pentru ele, si in ce sens e +/-)

 

Mersi,

Mihai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei unul in italiana ?

1. Pt ulei de motor se recomanda 10W30 dar merge si 10W40 sau 10W50. Depinde de temperatura de afara de cat de mult mergi cu el in trafic si de cum vrei sa-ti mearga motorul.

Eu mi se pare ca am in el 10W50 si imi place cum merge. Daca nu bag tot din asta , cred ca bag 10W40. Dar 10W30 nu cred ca bag.

2. Nu ai de unde sa reglezi preload si rebound la furca SHOWA standard a Hornetului 2007-2010. Poti decat sa schimbi uleiul sa faci suspensia mai moale sau mai tare pe fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi pentru raspunsul rapid.

 

Eu am avut in R6 20W50 si imi placea cum suna. Ma gandesc sa pun un 15w-40.

 

Bratele de la furca mea arata exact ca astea de aici http://www.ebay.com/itm/Strada-7-19mm-Front-Fork-Preload-Adjusters-Honda-CBR600RR-CBR1000RR-CB1000R-Red-/261413681111?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item3cdd7837d7&vxp=mtr

(evident fara cheia aia roz).

Inca o poza: http://www.ebay.com/itm/Honda-CB-600-F-PC41-Hornet-Gabelverschlusstopfen-Gabel-Stopfen-fork-/310770763947?pt=DE_Motorradteile&hash=item485b6188ab

 

Cred ca din capul ala de surub drept se regleaza rebound, si din ala mare se regleaza preload. La tine cum arata capul furcilor?



Confirm ca 'piulita' neagra are rol de preload. Mai mult (arc mai tare) la rotire spre dreapta. Editat de p_mihai_ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...