Sari la conținut

Excursie Ne-agreata De Vreme


gepeto
 Share

Postări Recomandate

Am reusit sa ma dau contra cu prognoza! Undeva pe la jumatea' lui octombrie am prins un w-end cu niste prieteni si ne-am decis la un drum la munte, undeva pe la Manastirea Humorului. Fiind din gl, am ezitat putin sa merg "calare" deoarece sunt doar 410 km , dar in momentul in care am vazut ca vremea e si ea potrivnica am decis: eu calare "no matter what", restul in conserve calduroase....

ce a urmat... hmmmm

vineri - 410 km de drum la 7 grade pentru un super gratar si bautura din belsug

sambata - o zi plina de soare si de plimbari pe munti ... la pas

duminica - ocol pe la Lacu Rosu - super serpentine, vreme bunicica, insa de la Adjud pana la Tecuci, ploaie, noapte si 5 grade! beahhhh :burnout:(

In fapt, cred ca asta inseamna "motor", nu doar riscul drumetiilor ci si a vremii...

nu sunt sigur, dar cred ca si a doua oara as alege aceeasi varianta....

imi placea, oarecum, zambetul prietenilor din masina!

post-14469-1164982734_thumb.jpg

post-14469-1164983080_thumb.jpg

post-14469-1164983228_thumb.jpg

post-14469-1164983373_thumb.jpg

post-14469-1164983473_thumb.jpg

post-14469-1164983604_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai o vesta electrica si costum de ploaie nu e chiar rau la 5 grade.

Am mers pe ploi torentiale si am ajuns uscat la destinatie....

 

Echipamentul conteaza, daca vrei sa te bucuri de motor si pe vreme rea. Oricum, si eu as fi ales la fel. :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut si eu asa ceva! E fain si raman amintiri ff placute [mai ales daca si scapi ca prin urechile acului :wave:]!

 

Asta mi-a amintit ca am nevoie de o salopeta de ploaie ca manerele incalzite asteapta deja montarea :peace:!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar ca nu-i shade bine unui "vitezist" pe ploaie! :ok:

 

nonsense... avem cele mai bune cauciucuri, special facute pt. aderenta exceptionala avand in vedere puterea motoarelor si cele mai stabile si manevrabile motociclete pt. asfalt. Cu anvelope de calitate, chiar daca e un pic ud pe jos, tot poti sa iei viraje cu genunchiul pe asfalt fara a pierde aderenta...of course nu recomand stilul asta pt. mersul pe sosele, doar vroiam sa fie mai sugestiv cat de capabile sunt motocicletele sport moderne.

 

Asa ca ploaie sau vreme buna, eu prefer sport bikes. In afara de orasele aglomerate unde supermoto n-are competitie... :wave:

 

Cheers si sa faci cat mai multe excursii si poze... :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vezi cum e la minus 2 grade prin jurul Brasovului...noapte...ceata...

de ceata cand aud mi se face deja durere de genunchi...

am inceput moto prin 96 cu un priten din tulcea si cu un minsk (ca mai oricare fericit pe-atunci!) si in fiece w-end faceam traseu galati -tulcea, doar ca ne ajuta dunarea sa "profitam" de ceata din plin, iar echipamente pe atunci .... eheeeee

la cateva drumuri am simtit cum trecea prin mine, si anume fenomenul de ceata, de nu mai stiam cum sa strang in brate cilindrul! :wave:

apoi, peste timp, am renuntat la minsk in favoarea unei jawa de 3 juma' dar cetzei tot nu i-a pasat.... :peace:

si asa.. am ajuns si eu sa zic, ca multi altii inaintea mea: "ideea e sa mori tanar.... dar cat mai tarziu posibil!

hai cu cele bune, ca de restu' se ocupa Ilie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...