Sari la conținut

silsilviu85
 Share

Postări Recomandate

salutare am si eu o problema cu aceasta motoreta am o bataie in partea dreapta sus se aude ca si cum ar bate in capacu de sus de la chiloasa dar precizez ca uneori se aude bataia aia cnd dau sa trag tare de gaz in semafor adika tare :D 4k deoarece sunt incepator :D sau se mai aude pana in 4000 rpm si apoi nu se mai aude si are momente cnd nu se aude pana-n 4000 si se aude dupa 4000 cam pana la 7/8000 rpm si am fost la mecanic si a ascultat mobra mea si mi-a zis ca sar putea sa fie axu cu came doar asa la o prima ascultare ...si mi-a zis ca nu poate sa fie sigur pana nu o va desface si a zis sa ma duc joi sa o desfaca si sa vada cu exacitate ce este defect la ea dar eu va-s intreba pe voi ce noroc as avea sa fie axu cu came noroc in ghilimele deoarece nu mi-as dori sa fie vb de asa ceva ,mai degraba sa fie pastilele sau alte maruntaie precizez ca iam facut schimbu de ulei acuma 2 sap sau 3 nu mai stiu exact ulei +filtru ulei motul 7100 10w40 iar motocicleta are 45000 km

Va Multumesc tuturor si stiu ca am scris acest topic in sectiunea und nu ar fi trebuit dar sper sa ma intelegeti deoarece sunt cam suparat

post-83462-0-02996300-1400582787_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

S-ar putea sa scapi ieftin de tot, sa fie vorba despre un culbutor care bate..... stii cand s-a facut/ daca s-a facut jocul supapelor. Nu stiu daca la tine e cu pastile, as crede ca e cu culbutori si tije.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...