Sari la conținut

Accident Berceni


Crazy-devil
 Share

Postări Recomandate

Am găsit pe facebook ca a postat cineva cum ca ar fi fost un accident în Berceni.

Moto cu nr B 707 PTM. Cică l-a lovit un MCV (neacordare de prioritate) la iesirea de pe o strada secundară.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la fata locului si am ajutat accidentatul. Parea o contuzie la nivelul genunchiului drept. Las medicii sa dea verdictul final. Foto de rigoare, luat cheia din contact, pus pe targa... Asistenta pana la sosire unui prieten din partea victimei.

 

Nu stiu cum sa postez foto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la fata locului si am ajutat accidentatul. Parea o contuzie la nivelul genunchiului drept. Las medicii sa dea verdictul final. Foto de rigoare, luat cheia din contact, pus pe targa... Asistenta pana la sosire unui prieten din partea victimei.

 

Nu stiu cum sa postez foto

cand postezi , jos langa butonul de POST ai More Reply Option. acolo poti pune poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fuck, asta s-a intamplat aproape rau de locul unde stau!

E foarte periculoasa intersectia aceea mica de la service. toti se baga, toti forteaza. mare atentie acolo!

Nu ca n-ar fi asa in fiecare intersectie, insa aici ai tendinta de a minimiza gradul de pericol.

Foarte multe accidente acolo, anul trecut, 2 mortale in care soferi au omorat pietoni pe trecere.

 

Sper ca motociclistul sa se refaca rapid si fara sechele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum o jumatate de ora urma sa intre la CT si apoi vedem cand il va opera.

Speram sa se refaca rapid, mai ales ca este diabetic, acum cativa ani l-a mai tavalit unu' care a intors pe dublu continua si s-a ales cu o tija.

Nu am apucat inca sa vorbesc cu el dar dupa serviciu sunt la el...



Edit: El este "binisor", despre accident nu stiu mare branza, am aflat aseara tarziu dupa un weekend prin tara, acum ne mobilizam (prietenii lui) sa vedem cum il putem ajuta fiecare...

Editat de PepsiMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fuck, asta s-a intamplat aproape rau de locul unde stau!

E foarte periculoasa intersectia aceea mica de la service. toti se baga, toti forteaza. mare atentie acolo!

Nu ca n-ar fi asa in fiecare intersectie, insa aici ai tendinta de a minimiza gradul de pericol.

Foarte multe accidente acolo, anul trecut, 2 mortale in care soferi au omorat pietoni pe trecere.

 

Sper ca motociclistul sa se refaca rapid si fara sechele.

 

Eu stau 2 strazi mai spre Popesti...dar trec zilnic pe acolo cand scot bestia la plimbare, si intr-adevar multi forteaza (mai ales ca se duc si drept inainte) dar intotdeauna cand trec pe acolo o las cat de moale pot...cat de moale.

Putin off topic: am vazut ca totusi oamenii au inceput sa faca din ce in ce mai mult loc motociclistilor chiar si atunci cand sunt in mers (la semafor nici nu mai zic, unii chiar se straduiesc sa-ti faca loc...de apreciat totusi!)

 

Sanatate conducatorului!

 

BR,

Alexandru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...