Sari la conținut

Poate cineva sa faca asta?


Postări Recomandate

Stiti pe cineva care sa poata face asta? Ca material poate sa fie din aproape orice....cat timp rezista la temperaturi mai mari si nu se sparge/rupe repede. De preferat ar fi din aluminiu... Multumesc.

post-72436-0-66657000-1401361916_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este o varianta pentru a înlocui cutia filtrului de aer la al meu dr big. Cutie care oricum lipseşte şi am făcut eu o cutie care funcţionează corect dar care pare cam tiganie. Pe lângă filtru cam la 10cm trece şi o parte din galeria de evacuare....şi se cam încinge...dar ni cred ca sare de 80 grade, dar suficient ca să se deformeze un plastic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti recomand sa cumperi airbox de la dezmembrari, acolo volumele sunt dimensionate, turbulente, depresiuni, etc... toate influenteaza functionarea carburatiei ... nu vei revolutiona nimic, iar sansele sa nimeresti debitul de aer sunt infime

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uffff............cred ca am sa mai zic de o 100 de ori. Nu vreau sa revolutionez nimic. Pur si simplu nu am cutia originala si de 1 an de cand caut nu am gasit nimic(la un pret rezonabil...nu la 200 de euro). Aveam chiar de gand sa caut sa cumpar o motoreta cu totul pentru cutia asta si pentru alte cateva plastice care-mi lipsesc dar si aci sunt niste preturi fabuloase.

'volumele sunt dimensionate, turbulente, depresiuni, etc... toate influenteaza functionarea carburatiei' Sunt constient de asta si iti dau dreptate.

Daca are cineva o cutie de dr 750-800 pana in 91 sunt la fel de interesat.

Editat de chucki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-am vandut pe cel de tenere cu 100 lei. Sper sa gasesti unul potrivit la aceiasi bani.

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...