Sari la conținut

Cum pot afla ce model de furca este acesta?


Postări Recomandate

Buna ziua,am luat o furca upside-down de la cineva,dar nu stia de pe ce model e furca.Problema e ca trebuie sa ii schimb semeringurile,si de la cine am luato, a desfacut furca si pe smering scria 40x9,5 si nu mai stiu cealalta dimensiune.Ciudat este ca are arc doar intr-una din jambe,si e facut din doua bucati una mia lunga,alta mai scurta si inca un arc mai subtire care intra in ambele bucati de arcuri,iar incealalta jamba e un arc mic(cca10 cm)oare asa trebuie sa fie.Atasez o poza cu furca pe moto(eu banuiesc ca e de husqvarna fiindca i-am pus roata supermoto de husqvarna si se potriveste perfect discul ca dimensiune pe etrierul furcii,bine nu si axul,dar i-am facut bucsi)

Poate isi da seama cineva din poze si din vaga mea descriere ce model de furca este si ce semeringuri sa pun,stiu e usor,sa desfac jambele,sa scot semeringurile vechi sa merg cu ele la magazin si sa iau semeringuri la fel ,dar vreau sa aflu si faza cu arcurile.

post-52345-0-51967900-1402844218_thumb.jpg

post-52345-0-87547700-1402844272_thumb.jpg

post-52345-0-97550800-1402844289_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diametrul exterior masurat pe tubul furci,diametrul interior masurat pe piston si inaltimea masurata in locasul simeringului de la partea de jos, respectiv de la saiba, pana la siguranta si afli dimensiunile simeringurilor de care ai nevoie.

Legat de arcuri...eu unul nu am vazut pana acum un tub suspensie cu doua arcuri.

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat codul este ARI.035 dar nu gasesc pe ce moto se potrivesc


» Post actualizat in 15 Jun 2014 17:55


Multam de informatie ,dupa culoare am impresia ca sunt dupa un husaberg, ceva de cross ca nu cred ca sunt dupa aprillia sau dupa ktm,ce ma enerveaza ca nu are nici un cod pe ele,la jambe si la juguri ma refer

Editat de un_aiurit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...