Sari la conținut

Out there & back again - Sureanu & Cindrel


Postări Recomandate

O tura faina care incepe unde se termina orasul Cugir, urca pe un forestier dubios inspre lacul Canciu , unde obligatoriu la stanga spre Poarta Raiului si Domeniul schiabil Sureanu, coborare spre lacul Oasa cu a sa manastire cu macarale, urcare bien sur frumoasa pe Valea Frumoasei spre Paltinis cu coborare noroioasa spre Gura Raului.


» Post actualizat in 30 Jun 2014 07:20
Muntii Metaliferi, intre Baita si Zlatna. Pitorec, coame line, drumuri vechi, paduri relativ tinere. Grija mare la baltile cu noroi, nu-i usor sa scoti un dinozaur de 200 de kile de unul singur.

post-21769-0-10335100-1403095207_thumb.jpg

post-21769-0-59785700-1403095225_thumb.jpg

post-21769-0-97874400-1403095255_thumb.jpg

post-21769-0-45502400-1404112687_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator _Raul_

Frumos, frumos! Ma bucur cand mai descopar topicuri de genul acesta.

"Regula" de aur cand pleci singur este mai multe :D :

- o harta cu traseul de urmat lasata acasa si nici o abatere de la el. Daca da, anuntata.

- telefon "pe tine" (nu pe motor adica), intr-un buzunar in care riscul sa il spargi sau sa il uzi este mic

- camere, compresor, cabluri, kg de chei, etc

De trecut peste zone imposibile recunosc ca am trecut. Ma motiva sa trag si mai tare inainte stiind ce ma astepta in caz de retur :laugh: .

Una peste alta - singur este misto, dar este periculos. O spun dupa ce mi-am rupt un ligament in campie, singur bineinteles, si numai eu stiu cum am ajuns acasa.

Si dupa ce am ramas pe drumul militar de la Bozovici spre Muntele Mic vreo 3 minute sub motor, in contrapanta, cu benzina curgand usor, din buson, pe mine, fiindca aveam piciorul torsionat sub motor si nu il mai puteam misca de durere. Si Tenerele are 150 la gol si 180 la plin.

Distractie maxima si bagare de seama :cheers: ! Pune macar Mitas E09 pe spate, astfel o sa pierzi controlul cand iti va fi lumea mai draga. Pe fata eu mergeam cu gume de hard enduro sau motocross. Chiar daca se uzeaza repede le gasesti peste tot, noi sau sh, la preturi ok. Tin mai mult decat un spate hard sau cross iar utilitatea in namol, iarba, etc, este incomparabila chiar si cu gume 50/50.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...