Sari la conținut

X-motos xz250r


Postări Recomandate

Salut, de curand cineva a adus doua motoare X-motos xz250r 4t din 2010, unul la luat un prieten, trage si merge foarte bine il are de o luna si nu a avut probleme cu el, dar intrebarea mea este : Cam cat te tine acest motor? dupa cum am vazut pe net is Chinezesti... dar mai multi mi-au spus ca sunt niste motoare bune... astept niste pareri despre acest motor:)

post-79190-0-71410100-1403112038_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am nici o informatie despre motocicleta care vrei sa o cumperi. Nu stiu daca ii buna sau nu.

 

Dar mai bine te orientezi spre: ktm, yamaha,honda,suzuki, kawasaki, gas gas etc.. pentru ca o sa vina si vremea cand ai nevoie de piese, si probabil vor fi inexistente. app, ce pret are ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asteapta sa mai treaca o luna si apar problemele,stai linistit.pot sa iti spun un singur lucru cu privire la genul asta de motoare cu asa zisa licenta "honda,suzuki,kawa,etc"

niste gunoaie,toate componentele sunt din fier mort si foarte moale,telescoapele sunt ca niste bete,iar faza cu "trage foarte bine",tine de transmisie in primul rand.

Incearca o japoneza sau o austriaca de aceeasi capacitate si acelasi raport de transmisie si mai vorbim.parerea mea,daca ti-l da gratis,da-te un sezon sau pana se strica,daca nu renunta la idee si i-ati ceva mai serios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

UN pret corect ar fi pana in 900 euro, am vazut anunturi in Romania de la 750 euro la 900 euro, daca depaseste nu se merita.

 

Piese in Romania pt. acest tip de motor nu gasesti usor, dar se gasesc fara probleme pe aliexpress, iar transportul lor din China nu este o problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...