Sari la conținut

Postări Recomandate

Ce ?

Hai s-o iau altfel:

1. Toti cei care au montate instalatii de supraveghere video in gospodaria proprie, sa inteleg ca sunt de pomana? ;

2. Cate infractiuni au fost(in cazul (1)) iar politia a refuzat sa ia in considerare inregistrarile video?(din cate stiu, este primul lucru care esti intrebat de politie);

3. Explica-mi si mie "ce consideri tu o sursa oficiala, in acest caz?".

73's ;)

Editat de bebson
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multe lumi aci face confuzie intre instanta si militie. Militia face parte din puterea executiva, instanta din cea judecatoreasca. Dar astea-s detalii.

 

In principiu, militianul o sa vrea sa se uite pe inregistrarea ta. Ca o depune la dosar sau nu, asta-i alta poveste. Deci e bine sa fie. Daca nu vrea sa se uite pe inregistrare s-ar putea sa ai de-a face cu un politai lenes sau corupt. Si asta se rezolva altfel decat pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai s-o iau altfel:

1. Toti cei care au montate instalatii de supraveghere video in gospodaria proprie, sa inteleg ca sunt de pomana? ;

2. Cate infractiuni au fost(in cazul (1)) iar politia a refuzat sa ia in considerare inregistrarile video?(din cate stiu, este primul lucru care esti intrebat de politie);

3. Explica-mi si mie "ce consideri tu o sursa oficiala, in acest caz?".

73's ;)

Surse oficiale sunt camerele de supraveghere instalate de catre autoritati. Cele provenite din surse "particulare" sunt foarte greu admise in instanta deoarece pot fi usor contrafacute si respectiv contestate. Pixelul albastru... iti suna vreun clopotel?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar poze cu motoreta / motociclistul nu avem ?!

De unde sa stim ca nu ai tu ceva cu el si ca vrei sa ii faci un rau prin asta ?!

Nu incerca sa te aprinzi , dar da si tu ceva mai multe detalii . Nu zic ca nu o fi vre-un cocalar soferul masinii , dar totusi , poate ca nu e vinovat omul.

 

Cum a spus si un coleg de mai sus , purtati camere fratilor . cu 100 euro iti cumperi o camera bunicica si ii lipesti un abtipild cu GoPro :)

Can am ceva cu cineva, acea persoana afla direct de la mine, nu am nevoie sa postez pe nici un forum nimic. Ma duceam la munca, atat am gasit, nu am postat sa va dau voua apa la moara, ci, dupa cum am mai spus, poate intra victima pe forum si vede nr si cine i-a dat-o, se duce ca baiatu' si isi rezolva pb. Cea mai mare greseala e sa incerci sa ajuti pe cineva, uite ce patesti...data viitoare o sa trec nepasator :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O poveste cu doar un punct de vedere (care nu este nici macar a celui implicat direct) fara nici un fel de alte detalii. Despre cine este vorba, ce motor, in ce conditii s-a produs evenimentul... Eu unul nu prea mai cred in basme... lupul cel rau care papa virgine inocente.

 

Acum pe bune, nu cumva varianta adevarata este o sicanare in trafic care a condus la o incordare de muschi? Si care, ca de obicei in astfel de cazuri, s-a terminat prost pentru "ala mai mic"?!

 

+1

 

Ieri dupa amiaza, pe podul de la Grozavesti un "dragut" de sofer ce conducea auto din imagine, pe principiul “sunt mai mare si nu-mi pasa”… a intrat brusc in fata unui motociclist…. Motociclistul a reusit sa evite impactul insa… s-a ales cu picioare si maini zdrelite si o lovitura zdravana la cap in bordura inalta a podului … motorul e zgariat destul de bine, top case-ul s-a spart…

WTF! nu-i mare lucru ar spune unii…

WTF!... a considerat si soferul, s-a uitat si a plecat razand (dupa cum au spus cei care au venit sa-l ajute pe motociclist)… parcandu-se linistit in regie (unde, conform celor spuse de un sofer de taxi isi schimba numerele cu unele rosii)... Experimentat si descurcaret soferul nostru!

Pozele sunt facute de un biciclist care a fost martorul accidentului.

TR 90 WTF… Daca il cunoasteti si… daca nu il cunoasteti dar il vedeti… e mai bine sa va paziti spatele si… fata!

Daca vreti... SHARE... sa-l ajutam sa devina cineva!

 

fotografiile masinii unde i s-au luat si cine i le-a luat "Pozele sunt facute de un biciclist care a fost martorul accidentului."?

si cum au ajuns pozele la tine? biciclistul nu l-a fotografiat pe pod? la "urmarit" pana la padure?

mie-mi pute povestea asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...