Sari la conținut

Problema Urgenta


marius_stp
 Share

Postări Recomandate

:peace:

mergeam normal prin oras si la un moment dat apas frana de spate si nimic.. apasam in gol si se ducea mai mult ca de obicei. adica daca de obicei apas 7-8 cm in jos acum apasam vreo 15 si nu se intampla nimic. intre timp parca nici acceleratia nu mergea, nu urcam peste 5 mii de ture (nu stiu daca are legatura). am oprit ca aveam treaba si dupa 20 de minute cand am iesit frana se apasa iara normal, opunea rezistena si se misca 7-8 cm dar cand nu incetinea deloc, adica nu prindea. si acceleratia o inceput sa fie normala si frana era ok atata ca nu puteam sa incetinesc :ok: cand am ajuns acasa am observat daca daca apas frana se aude un sunet la placutele de frana, ca si cand ai deschide o casca in trepte dar rapid. nu stiu cum sa explic..scartia sau ceva de genu.

stie careva ce am patit? as fi vrut sa merg maine cu motorul si nu pot sa ma duc fara frana de spate :wave:

 

nu imi merge frana de spate!!!

 

HELP ME!!!

 

edit: nu aveti nici o parere??? vreo sugestie, ceva? are cum sa fie de la lichid de frana sau ceva de genu asta? compresie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...