Sari la conținut

Nsr125


tzunoi
 Share

Postări Recomandate

eu singur acasa moca :peace:

de unde esti , daca din buc te pot ajuta, da mai multe detalii despre limitare

Is din Bucuresti. Momentan nu am motorul, dar am cam trage inima spre nsr. Ideea e ca ma interesea cum se delimiteaza, ca sa stiu la ce ma astept dupa ce o cumpar.

Din ce am sapat pe net am vazut ca sunt mai multe tipuri de limitare

- din toba de esapament - se rezolva cu o bormasina :wave:

- admisia de aer/benzina se scoate obturatorul

- si cea mai nasoala - din unitatea CDI - cum imi dau seama daca e limitata din CDI? - ca daca e limitata...trebuie schimbata si costa destul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maximum de putere atins de un nsr, fara modificari este de 29 de caluti.

adica 29 de cai doar din delimitari!

mai gasesti pe piata de aftermarket toba, carburatoare, o mai usurezi, treci de 35 de cai.

succes.

iti recomand sa cumperi una cat mai noua. au fost fabricate pana in 2003 parca. cu cat e mai noua, cu atat trebuie sa faci mai putine modificari, pt a o delimita :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maximum de putere atins de un nsr, fara modificari este de 29 de caluti.

Fara modificari...adica...? Care sunt delimitarile ce trebuiesc scoase pentru a ajunge la 29 de caluti? Nu ma intereseaza, deocamdata. alt cilindru, alt toba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca a mea e delimitata din carburator din toba nu m-am uitat ca nu am desfacut-o pana acum.Am citit ca si cu delimitarea la toba scoasa ar trebui sa ajunga la 160 km/h. Deocamdata a mea "trage linie" la 140. Dar nu cred ca viteza maxima e problema pentru ca ti-ar fi mila de ea sa o tii in zona rosie. Mie imi e!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca a mea e delimitata din carburator din toba nu m-am uitat ca nu am desfacut-o pana acum.Am citit ca si cu delimitarea la toba scoasa ar trebui sa ajunga la 160 km/h. Deocamdata a mea "trage linie" la 140. Dar nu cred ca viteza maxima e problema pentru ca ti-ar fi mila de ea sa o tii in zona rosie. Mie imi e!

calmeaza-te mah cu mila ta...important e ca nu mai poti de vant

turatie mai e...dar e vantu care te impiedica

fortza de frecare and shit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...