Sari la conținut

Postări Recomandate

cel mai mult mi a placut cand nu te puteai decide la ce taverna sa manaci......

ca film de vacanta/familie 5 din 10

ca film de pus pe un site moto.....1 din 10

 

continua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

noi am fost in mai in Thassos , in Skala Potamias...o iesire de 3-4 zile....sincer, nu pot sa spun ca m-a dat peste cap ...a fost o experienta placuta cu plusuri si minusuri de rigoare...

am statla un hotel pe malul marii, si cu vedere la mare , ca atare auzeam in fiecare seara , pana pe la 1-2 noaptea numai muzica greceasca , un fel de manele , pe care nu le intelegeam...nici o pierdere....

 

foarte multe taverne , intr-adevar , aveai de unde sa alegi...cred ca am facut o fixatie in periada aia pentru Mythos...baut la halba , scoasa de la congelator...si plaja de marmura...din 3 zile , doua am stat numai pe acilo, in pustietatea aia...drumul pana acolo in schimb te omora...

politia nu opreste sub nici o forma turisti, fie pe strada sau cu masina...ce-i drept , nici nu prea am vazut politisti....

ce mi-a mai placut , au fost peisajele, drumul de-a lungul insulei, era o placer sa poti sa-l faci cu motorul....am vrut sa fac o aroganta , si sa inchiriez o motocicleta...aici nu mi-a mai placut...40e un atv daramat...80e un scooter de 125cmc...nu cred ca facea fata la 2 pe serpentinele alea...ceva mai mare nu aveau, sarim peste partea cu vorbitul unei engleze cat de cat elementare...a trebuit sa vina o fata de la un supermarket sa-i traduca mosului...

 

aaa...si nu mi-a mai placut faptul ca toata insula era plina de romani...pardon de cocalari...am crezut ca manelistii din vaslui ,caracal sau mai stiu si eu ce colt de tara, renunta la mancatul semintelor in masina , cu geamul deschis , sa se auda ultimul album al lui guta....macar aici unde ,nu mai sunteti in Romania...depomana, tiganul tot tigan...

 

sincer , pentru cine nu a mai fost pe o insula ....merita pentru palmares...dar ca sa stai in vama la Makaza 2 ore , si cand ajungi sa constati ca eu pic mai bine ca la costinesti sau mamaia...nu prea se merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti uracios Ianachime! :-L Glumesc, mie unul, tu mi-ai deschis ochii cu plecatul pe la greci si cred ca ai avut un mic merit si ca nu m-am lasat inca de motoretism. Respect!

 

Stimbile Radu! Detalii, poze mai multe, foloseste si cuvinte. In filmulet am vazut vreo 2 locuri interesante, da-ne detalii legat de ce ti-a placut in filmulet si te-a motivat sa le adaugi in montaj...


» Post actualizat in 13 Aug 2014 10:59

...

 

Mamaaaa, tu chiar esti uracios! :crack:

 

In makaza am stat fix 2 minute (mai mult mi-a luat sa dau casca jos, desi cred ca treceam si cu casca in cap). Partea cu romanii din pacate e adevarata, o sa incerc thassosul si in extrasezon, din pacate acum asa am avut concediul... Cu engleza nu am avut probleme, mai degraba la bulgari. Noi am stat in 2 locuri si in ambele a fost liniste seara. E adevarat ca in astrida, cam era pustiu... Cred ca ai nimerit o perioada cam ciudata si vreo 2 situatii mai enervate care ti-au marcat concediu... Noi am fost destul de multumiti de concediu, poate preturile un pic cam maricele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

noi am fost in mai in Thassos , in Skala Potamias...o iesire de 3-4 zile....sincer, nu pot sa spun ca m-a dat peste cap ...a fost o experienta placuta cu plusuri si minusuri de rigoare...

am statla un hotel pe malul marii, si cu vedere la mare , ca atare auzeam in fiecare seara , pana pe la 1-2 noaptea numai muzica greceasca , un fel de manele , pe care nu le intelegeam...nici o pierdere....

 

foarte multe taverne , intr-adevar , aveai de unde sa alegi...cred ca am facut o fixatie in periada aia pentru Mythos...baut la halba , scoasa de la congelator...si plaja de marmura...din 3 zile , doua am stat numai pe acilo, in pustietatea aia...drumul pana acolo in schimb te omora...

politia nu opreste sub nici o forma turisti, fie pe strada sau cu masina...ce-i drept , nici nu prea am vazut politisti....

ce mi-a mai placut , au fost peisajele, drumul de-a lungul insulei, era o placer sa poti sa-l faci cu motorul....am vrut sa fac o aroganta , si sa inchiriez o motocicleta...aici nu mi-a mai placut...40e un atv daramat...80e un scooter de 125cmc...nu cred ca facea fata la 2 pe serpentinele alea...ceva mai mare nu aveau, sarim peste partea cu vorbitul unei engleze cat de cat elementare...a trebuit sa vina o fata de la un supermarket sa-i traduca mosului...

 

aaa...si nu mi-a mai placut faptul ca toata insula era plina de romani...pardon de cocalari...am crezut ca manelistii din vaslui ,caracal sau mai stiu si eu ce colt de tara, renunta la mancatul semintelor in masina , cu geamul deschis , sa se auda ultimul album al lui guta....macar aici unde ,nu mai sunteti in Romania...depomana, tiganul tot tigan...

 

sincer , pentru cine nu a mai fost pe o insula ....merita pentru palmares...dar ca sa stai in vama la Makaza 2 ore , si cand ajungi sa constati ca eu pic mai bine ca la costinesti sau mamaia...nu prea se merita.

thassos e frumos la inceput si sfarsit de sezon in rest e PREA PLIN

daca stii o singura vama pe care O MEDIATIZEAZA foarte multa lume e clar ca stai....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate Ianachim are dreptate, nu trebuia pus pe un forum de motociclism.

Poate destinatia este prea banala pentru multi, altii vor 6 stele plus, ceea ce nu este cazul in Thassos.

Dpmdv este destinatia este accesibila si foarte recomandata pentru astia mici.

Eu apreciez combinatia munte + mare + padure (vegetatie).

Mai atasez niste poze de pe insula (Saliara Beach, Chrisi Amoudia, vf. Ipsario).

Filmuletul este editat de un prieten, a ramas la latitudinea lui alegerea secventelor (nu suntem profesionisti).

Daca doriti mai multe detalii spuneti secventa si va dau detalii.

post-61820-0-66457900-1407933344_thumb.jpg

post-61820-0-24295100-1407933356_thumb.jpg

post-61820-0-93035400-1407933397_thumb.jpg

Editat de radu2000v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las' ca merge, nu are nimic. Am zis ca atunci cand mai ajung pe acolo, o iau si prin inima insulei :)

merita sa alergi si in jurul insulei

ultima poza pusa este de pe IPSARIO cel mai inalt varf. iar golful care se vede jos in stanga cu nisip este golden sand

 

daca ai prinde asa insula nu ti ar pare rau...... vezi clipul din semnatura

 

scoate ghilimelele

post-2209-0-73745900-1407960249_thumb.jpg

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ultima poza pusa este de pe IPSARIO cel mai inalt varf. iar golful care se vede jos in stanga cu nisip este golden sand

 

Una dintre curiozitati asta era :)

 

In jurul insulei am fost, cu bagaje dupa noi si cu durere in mana stanga am parcurs initial jumatatea mai grea (Limenas->Potamia->Astrida). Pe partea cealalta a fost lejer (Astrida -> Limenaria -> Prinos). Am facut o data turul si cu autobuzul, cand i-a cedat cureaua de la ventilator si incerca reparatia cu dresuri de dama :) Oricum, nu a fost liber ca la tine, insa a fost decent, nici macar aproape de forfota de la noi... Incerc sa mai dau o tura prin septembrei (ziceam ca prind si in august cateva zile), dar nu stiu daca primesc liber...

 

PS: care ghilimele?

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merita sa alergi si in jurul insulei

ultima poza pusa este de pe IPSARIO cel mai inalt varf. iar golful care se vede jos in stanga cu nisip este golden sand

 

daca ai prinde asa insula nu ti ar pare rau...... vezi clipul din semnatura

 

scoate ghilimelele

Acum ca sa fiu un pic rau daca ar fi sa iti dau o nota intre 1 si 10 pt clipul tau: cat ar putea fi!? Din pacate nu pot sa iti dau vreo nota pt ca singura ta realizare e ca ai dat drumu la camera pt 17 minute pe un drum care ...

In fine nu mi-o lua in nume de rau, eu nu prea inteleg care e placerea in toata treaba asta. Poate pe la 70 de ani o sa imi iau si io un motor din asta, ca imi zice femeia ca vrea sa o scot la plimbare cu motoru

Hai ca am fost foarte rau

..

Ca m-am cam atacat. Sincer m-am cam suparat ca radu a postat filmul aici. Acum pt filmul lui iti multumesc pt nota 5, din punctulu de vedere 5 e mult, pt calitatea imaginii si a continutului. Dar omu iubeste insula asta, asa ca pot intelege

Ii doresc numa bine si cat mai multi km!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit nici eu nu inteleg de ce va place sa va chinuiti prin noroaie.....

sper sa ajungi la 70 de ani sa ti iei un motor "din asta" si sa mai vezi si lumea mai mult de urmatoru copac sau sleau din fata rotii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e chiar asa, dar e clar ca e problema de intelegere:) am facut si noi plimbari, muntii cindrel si lotrului, surianu, pana la sarmisegetuza, drumul regelui. Nu doar toata ziua pe o panta.

Pana la urma conteaza ca suntem impliniti de ceea ce facem, chiar daca nu ne intelegem:) bafta si drumuri interesante cat mai multe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...