Sari la conținut

Amortizor spate / inaltare honda cbr


Effect20CM
 Share

Postări Recomandate

Salut! am si eu o problema cu a mea "iubita" un cbr f1 si anume e prea joasa codita / saua pentru inaltimea mea 1,86 stau cu genunchii foarte flexati si e incomod , as dorii sa inalt codita , intrebarea este cum? am boservat ca pe amortizorul spate e un fel de reglaj notat cu 1,2,3,4,5... si inca un surub la capatul acestuia ce se regleaza de acolo? , o sa atasez poze , am mai citit ceva pe net ca se lungeste/scurteaza o piesa din bascula amortizorului am sa pun ceva poze , multumesc mult!

 

 

post-81713-0-12030200-1411905632_thumb.jpg

post-81713-0-90072000-1411905656_thumb.jpg

post-81713-0-03342000-1411905667_thumb.jpg

post-81713-0-78198300-1411905674_thumb.jpg

post-81713-0-18700700-1411905816_thumb.jpg

Editat de Effect20CM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Oase" mai scurte...linkage-uri...cum este tija din ultima poza. Gasesti de cumparat pe net sau ti le pot face oamenii care au materiale si sculele necesare. Vezi ca iti modifica si ciclistica treaba asta. Insa poti sa inalti putin spatele, apoi sa mai pui un strat de burete la sa si sa iei niste scarite mai joase. Din 3 parti cate putin si faci treaba.

sunt putin in ceata sincer , am citit pe net ca se schimba cele 2 tije cum am eu cele care pleaca de la bascula la umratoarea tija mai groasa de duce la amortizor , deci care dintre ele pana la urma ? :D ma gandesc sa le fac la strung , pentru ca am la serviciu asa ceva si pot sa le dau baietilor de acolo sa imi faca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! am si eu o problema cu a mea "iubita" un cbr f1 si anume e prea joasa codita / saua pentru inaltimea mea 1,86 stau cu genunchii foarte flexati si e incomod , as dorii sa inalt codita , intrebarea este cum? am boservat ca pe amortizorul spate e un fel de reglaj notat cu 1,2,3,4,5... si inca un surub la capatul acestuia ce se regleaza de acolo? , o sa atasez poze , am mai citit ceva pe net ca se lungeste/scurteaza o piesa din bascula amortizorului am sa pun ceva poze , multumesc mult!

poti sa inalti codita juma de metru, distanta intre sha si scarite ramane aceiasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...