Sari la conținut

Uichend la bai termale in Bulgaria (Sf. Constantin si Elena)


fractura
 Share

Postări Recomandate

Plec un uichend la bai termale in perioada 24-26 Octombrie 2014

Plecare din OMV Belu pe 24.10, la ora 12.

Cazare la Hanat sau Azalia

Viteza lejera 100-120.

 

In caz ca in uichendul respectiv va ploua, iesirea se amana pentru urmatorul uichend.

Daca sunt doritori „sa se anunte” (de preferat pe privat pentru ca primesc email) altfel daca nu sunt doritori nu mai trec prin benzinarie.

 

Toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fractura ceva detalii imi poti da si mie ? .. unde sunt ape termale pe acolo ca ma interesa si pe mine dar eu ma gandeam sa ma chinui vreo 700km pana la Felix. M-ar avantaja mult mai mult ceva bai termale mai aproape de Constanta ( nu ma intereseaza cele sulfuroase ca de alea am si acasa : ) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fractura ceva detalii imi poti da si mie ? .. unde sunt ape termale pe acolo ca ma interesa si pe mine dar eu ma gandeam sa ma chinui vreo 700km pana la Felix. M-ar avantaja mult mai mult ceva bai termale mai aproape de Constanta ( nu ma intereseaza cele sulfuroase ca de alea am si acasa : ) )

E un bazin in Sf Ctin si Elena, in aer liber, din cate stiam era deschis si iarna cu apa calda.

Daca poate cineva sa confirme ca functioneaza si in luna Oct. m-as duce si eu, insa cazare la buget, nu vreau all inclusive.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fractura ceva detalii imi poti da si mie ?

+ inca unul pt. detalii te rog.

 

M-as baga si eu daca am liber, inca nu stiu.... dar si eu vin dinspre CT, deci nu ne incurcam la drum.

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am citit aici:

http://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g499088-d1097013-Reviews-or10-Mineral_Pool_Thermal_Baths-Saints_Constantine_and_Helena_Varna_Province.html#REVIEWS

Anul trecut in noiembrie era deschis, conditiile nu sunt grozave si pretul cam mare, 10 leva de persoana
Cu toate astea isi face treaba.
15 euro hotel + 5 piscina + 15 mancare si bautura cu 50 euro te descurci un weekend

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cazarea la Hanat e in jur de 150 lei pe noapte, mancarea e in jur de 30-50 lei o masa din care se poate satura oricine.

Cazarea la Azalia 200 si ceva cu all inclusive.

Piscina costa in jur de 15 lei, apa e sulfuroasa, e deschisa tot timpul anului.

Drumul la plecare va fi pe Giurgiu

Drumul la intoarcere va fi pe Vama-Veche - Negru Voda - Ostrov

 

Alte informatii gasiti cu search

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cazarea la Hanat e in jur de 150 lei pe noapte, mancarea e in jur de 30-50 lei o masa din care se poate satura oricine.

Cazarea la Azalia 200 si ceva cu all inclusive.

Piscina costa in jur de 15 lei, apa e sulfuroasa, e deschisa tot timpul anului.

Drumul la plecare va fi pe Giurgiu

Drumul la intoarcere va fi pe Vama-Veche - Negru Voda - Ostrov

 

Alte informatii gasiti cu search

Intrebarea e daca se merge la piscina aia de langa mare, cu iz municipal? Sau la ceva in cadrul unui resort/hotel?

Editat de zu1u
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, vroiam sa fac topic separat cam pe ultima suta de metrii dar nu ii mai vad rostul.... asa ca saptamana asta 10-10 vineri ora 10 ma intalnesc cu cativa prieteni motocilisti la OMV soseaua Giurgiului City Mall si plecam spre Ctin& Elena unde ramanem tot uichendul, suntem cazati la Azalia si baia de seara o sa o facem in bazinul "minune" asa ca daca mai sunt doritori pt saptamana asta ii asteptam cu ceea mai mare placere sau ne vedem direct la destinatie ! Toate cele bune si sa ne auzim de bine ! :alcy: este facut si un event pe facebook unde deja suntem numarati ca o sa fim cam 31 de Romani ...din pacate la numar nu au iesit decat 4 motociclete restul vin cu masinile.

https://www.facebook.com/events/350978445067714/?ref=2&ref_dashboard_filter=upcoming


» Post actualizat in 08 Oct 2014 12:43


Intrebarea e daca se merge la piscina aia de langa mare, cu iz municipal? Sau la ceva in cadrul unui resort/hotel?

de obicei se merge la piscina dupa marginea marii, acolo se intampla cam cele mai mari betzii :mexicanwave:

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azalia nu mai are locuri. Hanatul mai are 3. Care e faza pe acolo, loc de lasat mobretele in siguranta e? Ce se face pe acolo in afara de pierdut vremea si chilluit? Care-i faza cu bazinu' minune, curatel, smecherel?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru viitor Banzay nu mai te chinui cu Booking.com....cand nu mai gasesti locuri pe booking la un anumit hotel trimite un mail direct la hotel care esti interesat si ai sa vezi ca se rezolva... :), majoiritatea hotelurilor nu isi pun toate camerele la bataie pe Booking ca se plactesc ceva "taxe"... ce s`a intamplat acolo...s`a intamplat :) restul e can-can poate in martie o sa fim mai multi de 40 de pers !

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu am avut timp de plecat si nici saptamana asta nu am...sa vedem daca mai e frumos si dupa sau inchei anul asa ca as vrea sa trag o tura si pe acolo... daca nu pe 2, macar pe 4... timpul e inamicul! :)

 

Multam de clarificari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...